Mufakka - A Blast From The Past UTE NU!!!
Mufakka - A Blast From The Past (The Bootleg) "A Blast From The Past" är en samling av olika alster jag har gjort eller medverkat på från 2002 tills 2004. Det är alltså inge album. Den går nu att köpa av mig för ynka 50 kr + 10 kr i frakt. De första 15 att beställa får en varsin symbiot pin på köpet! Snippets: Mufakka.com Reserv Link Tracklist: 01.Mufakka Feat. Kenta & Zenon Prota - Off The Hook 02.Mufakka - Stupid Shit 03.Hummin Feat. Blizzak Mufakka & DJ Tamal - What You Want 04.Mufakka - Twenty Bars Drop 05.Dj Tamal Feat. Aegiz & Mufakka - Absinthe Triangle 06.Mufakka - Dj Akilles Mixtape Drop 07.Tank Marwin Feat. Pluralis Mufakka & Kvist100 - Assault Pt.1 08.Kenta Feat. Mufakka - Listen Up It's On 09.Mufakka - Supremacy Mixtape Drop 10.Weight Gain Feat. Mufakka - Return Of The Lyricists 11.Ebola & Zealot Feat. Kentak & Blizzak - Four Times God 12.Hard2Handle Feat. Mufakka - U Wanna Battle 13.High Down & Dirty Feat. Mufakka - Ghostbuster 14.Snook Feat. Pure Purpose, Mufakka, Afasi med flera - blabla 15.Tank Marwin Ft. Mufakka, Pluralis, Kvist100 & Bucc - Assault Pt.2 16.BONUS SPÅR Jag ska försöka få ut den till lite butiker runt om i landet men än så länge går den bara att beställas av mig. För att beställa kika på min presentation här på whoa. Http://www.mufakka.com kommer snart uppdateras! Tack & Peace!
Hangaround
2004-06-29 01:46
fett att du släpper! en fråga bara, vikt A4?
Tech yes, folk brukar tycka det är läskigt att skicka pengar med posten och är dom invikta i ett A4a i brevet så märks det inte att det är pengar där i. Plus att det är smidigt att få adressen med i brevet så man slipper läsa avsändaren på baksidan. Makemyday, ja jag ska dra ner nu i veckan å lämna en bunt där...men annars kommer jag glida runt med ett gäng i rygg säcken och tvinga på folk det :)
Gör det! Tank Mawin upptäckte ett fel i tracklistan, Kvist100 är inte med på Assault Part 2. My Baaaad!
FETT! Själv är man ju med på tre spår.. båda assultlåtarna, varav del 2 kommer finnas med på min kommande skiva och sen den osläppta Weight Gain låten return of the lyricists! tjocka grejer Mufakka är da man! Stöd this shit! köp nu eller förbli mongo!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
fett som tötter.. detta måste juh inskaffas ;)
20 - Tillför du något meningsfullt till diskussionen? -jo, tycker mitt nick säger det ganska bra.
kommer den säljas på recordnet??
www.myspace.com/rififikupp
Dan-GerH, Tank Marwin skulle försöka ordna det. Jag uppdaterar tråden var efter, och låter er veta vart och när den finns att inhandla! Be Easy! Peace
ska beställas imon alltså riktigt fett....
låter nice som fän, bud på att beställa
to weird to live, to rare to die
eiijt,eiijt,eiijtss!!
Relalalaxa.
muffaka är en av aporna va?
Sprit, vapen & knark gör den svage stark
hell yeah! alla køp nu! fett som Kremfløte!!
"I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones."<br> ---Albert Einstein <br>
hjälte: Aporna finns inte. Det här en engelskspråkig rappare med mäd skillz! Mufizzy, gött att du droppat skiten! ;D
sköna grejjer.. ibland låter du som professor p
Ma maaans!!.. shit vah grejer du gjort!
www.hummin.nu
nice nice! sköna tracks mufakka! speciellt 10 och 12 :P! hörs!
SansProfit.... back again after all!
Skivsamlare
2004-06-29 13:18
Låter ju najs som faan!
Representing o21!!!<br>Toys for guns, I got guns for toys!
annorlunda röst
"Im known as an ape in the jungle, cause if i see somethin i like thats yours then im takin it from you"
Grymt! Yeah jag har en somewhat unik röst va!? :) På gott och ont... Peace
Ska försöka få iväg brevet ídag
OM INTE NI KÖPER DEN HÄR SKIVAN KAN JAG RÄKNA BORT SVERIGE FRÅN HIPHOP SCENEN!!! bättre än så här blir det inte gott folk!!! tro mig ni som inte vet......... förutom mig själv då;) KÖP DEN 60 BAGIS ÄR EN PISS I MISSISIPI-FLODEN!!!! got dammit!
Catapults Ent! I Like MY Beef Bloody comin` soon.....
sluta "tvinga" folk köpa.. man köper om man vill...
memo P17 ingen tvingar nån att köpa nått!!!! jag säger bara att om du sover på det här är du riktigt dum!!! för bättre hiphop kan du inte hitta i sverige!!!
Catapults Ent! I Like MY Beef Bloody comin` soon.....
e jag dum för att jag inte köper din kompis skiva?..
nej!! åhh du är dum för att du inte förstår hur bra han är!!! slut på diskutionen!!! om du inte gillar det okey? det är din smak! säger bara vad jag tycker om han är min vän eller inte han krossar dom festa i sverige LÄTT!!! tycker du inte om det köp den inte, simple as that!!!
Catapults Ent! I Like MY Beef Bloody comin` soon.....
Tack...och ja vill absolut inte tvinga på folk att köpa nåt. Det där får ni göra upp i varandras gäst böcker! :) Piis
Fy fan vilken jobbig röst...! ajaj...
Crime Pays, ask the Rothschilds!
OOH!!
www.catapultsent.com www.myspace.com/nekkidee
den dära låten med high down and dirty har jag för mig är ganska ok ;s
mufakka: Varför är inte Orangutang med?! Och finns den i sthlm, eller kommer du finnas i sthlm snart, pallar inte skicka kuvert, är för lat, inte nojjig ;)
Redline!
Köpt !
Han var god för fem miljoner, men han valde flaskan – och livet som uteliggare. Det var där han hade sina vänner.<br>
låter fett najz! ska nog tjacka så fort jag får tag i cash!
mufakka>> finns det någon chans att den dyker upp på musikörat i uppsala??
"livet är en stor bajskorv som man tvingas ta en tugga av varje dag!" -mifune //Öpir
Tack alla! Finns även info på
Http://www.mufakka.com nu!
aka , Nej tyvär, jag är aldrig i uppsala så det blir nog inte så.
Dr.Octagon Den kommer med störtsa sannorlekhet finnas i sthlm snart, men inget är klart än så jag återkommer med information så fort som möjligt! Nej den är tyvär inte med...den va ett år för gammal.
Dirty-Dave Vissa tycker den e jobbig andra gillar den, men jag jobbar på att få alla att gilla den! ;)
PEACE!
såg de nu. Skickar cah imorrn. Blir nog ett av dom hetaste skivköpen sen organism 12s.
mufakka P22 hehe, aight... annars var dina rhymes inget fel på...
Crime Pays, ask the Rothschilds!
Soooounds hot!
My three year old son can do that, and I don't even have a son!
Postade cash tidigare idag ;)
http://www.twitter.com/michaelcrackson
Hoppas många köper shittet nu då
blir springa ner till bankomaten imorgon och skicka pengarna :)
History is made by those who break the rules.
asså ta ut pengar och skicka, jag är trött :P
History is made by those who break the rules.
Jaha och? Finns massor med skivor som har samma titel.
finns en film som heter så.. men va fan gamma ray.. tror du man har koll på alla grupper eller om det finns nån som gjort en platta med samma titel eller?
UTE NU! Osten af - Hiphophjälten (Official HD) http://www.youtube.com/watch?v=UTj-1HJvSSI