I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Min efterfest med Obama!

Övrigt - Blandat

   

2009-03-23 16:06
Vad hände sen?! :)
...och det är det som är så fint med whoa!

2009-03-23 16:16
Riktiga namn: Nya Whoa Idolen.
Get Random!

2009-03-23 16:18
Vad är det som är kul med detta? Banna honom already...
"Den tjocka killen i Trippel Ett"

2009-03-23 18:10
haha, så ingen hade kommit på han om det inte vore för flip? Jag vart lurad iaf haha
 

2009-03-23 20:53
Svårt att riktigt sätta fingret på va som e kul men bara crip-tråden fick mig att garva rakt ut o den eju inte i närheten av den här... Länken av converse-barnskorna är riktigt fin
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2009-03-24 16:19
Vad är det som är kul med detta? Banna honom already...

Banna dig själv istället, mannen är ju ett komiskt geni för guds skull.

Singeln och videon ute nu!
Www.move-enter.com & www.movebloggen.com

2009-03-24 16:39
Säger väl mer om dig än trådskaparen...
"Den tjocka killen i Trippel Ett"

2009-03-25 12:50
Säger väl mer om dig än trådskaparen...

Vad säger det om mig?
Folk har olika sorters humor, vissa har ingen humor alls tydligen.
men att vid 24 års ålders ta illa upp för en sån här grej, bli provocerad o skrika om bann, finns du på riktigt människa? Kan du på fullt allvar inte se underhållningsvärdet i det hela?

För övrigt väntar jag med spänning på nästa lilla berätelse från TS

Singeln och videon ute nu!
Www.move-enter.com & www.movebloggen.com

2009-03-25 15:44
kontrast är ju största surpuppan på whoa
prinsen i hundkostym.
HUNDEN SOM TALAR MED HÄSTAR!

2009-03-25 16:21
hehe vafan skulle han bli bannad för, att han ljuger? Kontrast skärp dig, du kan inte bli en föråldrad kärring vid ynka 24 jordsnurr.

2009-03-26 09:15
haha fyfan vad sjukt roligt!
"you took to much man.. to much to much"

2009-03-26 12:16
sorry for att det tog tid men har ar nasta kapitel!

Jag har inget internet hemma just nu i och med min stundande flytt. I torsdags i forra veckan kom de och tog ner min antenn for internet. Nu har jag "bara" tillgang till internet pa jobbet.

Inom de narmaste tva dagarna kommer flyttlasset att ga. Nagra kartonger har redan flyttats over men den "stora" flytten kommer att ske i morgon eller onsdag - mycket beror pa vadret. I gar drog ett nytt ovader in over oss men forhoppningsvis kommer det att bli battre nu.

Nar sjalva flytten ar over maste jag borja stada i lagenheten jag bott i. Enligt foretaget jag hyrt fran kommer de att vara litet "snalla" eftersom det inte alls var rent nar jag flyttade in. Jag fick till exempel gora rent spisen eftersom den inte hade rengjorts pa mycket lang tid. Alla heltackningsmattorna maste ocksa rengoras och jag ar tvungen att ha ett foretag som gor det eftersom uthyrningsoretaget kraver ett kvitto. Tank vad mycket enklare och mer hygieniskt det vore om det fanns farre heltackningsmattor har i USA. :)

Det skall bli skont att sa smaningom kunna packa upp ur kartongerna eftersom jag levt med kartonger under ett par veckor nu.

Den har veckan ar det Spring Break pa skolan sa det ar inga elever har. Jag jobbar trots detta eftersom jag ar en sa kallad 12 months employee. Men det blir litet mer flexibelt och det är bra eftersom jag flyttar den här veckan.
Jag har flyttat till Kiruna och bott där i 1 år bara för den lattjo dialektens skull.

2009-03-26 13:02
Wasn't it good enough for you? I'll be back in a second!
En dag i mitt liv är lika vass som skägget på en nyrakad arab!

2009-03-26 13:06
Peacerich P26

Det ar han som kopierar mig!!
Jag har flyttat till Kiruna och bott där i 1 år bara för den lattjo dialektens skull.

2009-03-26 13:36
Förutom det faktum att han skrev sitt inlägg för 10 dagar sen. Men ja, jag vet att du är sarkastisk.
Beat the odds like an abusive freak show owner

2009-03-26 16:28
Newschoolers nya inlägg



En klockren betraktelse från vardagen, i min ögon är du ett sant geni.
Självklart att det kommer folk som avundas din förmåga att trolla med orden och stjäl dina texter.
Men deppa inte över detta, vi på Whoa ve ju att det är du som är författaren och ingen annan.
Blir lite sur på folk som inte fattar att det är du som blir bestulen på dina alster och inte tvärtom.
jag menar.. dom där andra har ju inte ens amerikanska tangentbord, hur dum får man bli liksom?

Singeln och videon ute nu!
Www.move-enter.com & www.movebloggen.com

2009-03-26 16:31
Precis, PrimusC.
Du borde bli Whoas Admin.
Stuck kan flytta till nordpolen och bli en eskimå.
Jag har flyttat till Kiruna och bott där i 1 år bara för den lattjo dialektens skull.

2009-03-26 16:36
Mycket vackert sagt, det fick mina gamla ögon tårfyllda och gick direkt in i quoteboxen.

Jag håller med dig om att det förmodligen vore det bästa för alla om jag blev admin, men de är väl rädda att jag då skulle få sådan makt att jag blev ostoppbar.

Beräta lite mer om dig själv Newschooler, hur kommer det sig att du får uppleva alla dessa festlia äventyr?
Singeln och videon ute nu!
Www.move-enter.com & www.movebloggen.com

2009-03-26 16:40
Håller med Kontrast P24

varför ska den här tomten få skapa idiotrådar där han uppriktigt ljuger, men en annan ska bli varnad gång på gång för att folk floodar trådar efter jag skrivit någoniting ironiskt.... LOUDER?






2009-03-26 16:42
PrimusC:

Newschooler föddes den 18 juni 1954 i Engelbrekts församling på Östermalm i Stockholm

när Newschooler fyllde 13 började han att involvera sig i Internet-Komik, han blev faktiskt lite utav en kändis på Lunarstorm, Playahead, Ungdomar.se, osv.
Newschooler är inte alltid en person, utan en blandning av alla personer som lever i samfund på denna vackra jord som Gud skapat.

Lite mer information, saxxat från Wikipedia:

Newschooler's namn, Newschooler vart påtänkt av en pundare.
Newschooler gillar Estrella's Dill Chips.
Newschooler är en Crip-medlem.
Newschooler är 55 år gammal.
Newschooler har inga vänner.
Newschooler har begynnande flint.

Det är inte alls galet att skriva om sig själv i 3dje person, faktiskt.
Jag har flyttat till Kiruna och bott där i 1 år bara för den lattjo dialektens skull.

2009-03-26 20:21
yessir, Skulle du kunna vara vänlig att hitta någon annan tråd att spy ner med ditt tramsiga skitsnack eller?
För du bidrar ju inte direkt med någonting till tråden.
Den här mannen har ju intressanta berättelser att dela med sig av, något man inte kan säga om dig själv, skärp dig.
Hur ljuger man uppriktigt förresten?

Newschooler, nej det vittnat om klass och finess att beskriva sig själv i tredje person, Crip alltså, mycket spännande, berätta lite mer om det?
Begynnande flint? hur tar den sig?
Hur kommer det sig att du gillar dillchips mer än andra chips?

Kul med lite intressant folk här på Whoa för omväxlings skull.

Singeln och videon ute nu!
Www.move-enter.com & www.movebloggen.com

2009-03-26 20:46
marvingaye

Haha snubben som "bodde" i ett sjysst kvarter i NYC? ^^