I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Osynk vid inspelning?

Vår Hiphop - Producenter & DJs

   

2007-01-07 01:48

Osynk vid inspelning?

hallå , Jag har en ny "bra" dator och ett bra ljudkort. ett audiophile m-delta nånting. Men när jag ska spela in hamnar det inspelade ljudet i i osynk med beatet. Jag har testat med olika program men det är samma sak med alla. Jag använder adobe audition o audacity. Har letat efter information på internet men inget har hjälpt. Jag fattar ju att det är någon inställning men jag vet inte vilken. på de sidorna jag kollat pratas det om latency men det harja försökt med utan framgång.

Movin in heavenz movie yall think of all the fucked up shit you saw, only if you knew what i was going trough

2007-01-07 01:50
Kolla så ASIO inställningarna överensstämmer med ditt ljudkorts. Kolla under preferences, connections eller liknande, kan inte audition i huvudet.
Producent

2007-01-07 05:12
RAM minnet, har du det som krävs? inte bara minimum requierments. shoo!

Beats, creativity & life
https://soundcloud.com/p-tech-santiago

2007-01-07 13:14

hjälp my man gott folk. Jobbigt när han aldrig kan spela in hemma utan måste komma hit.

Dagisbarn hittat! Återfås mot beskrivning. MVH Personalen på Kristallen