I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Rullar konstverk på blåpendeln.

Vår Hiphop - Graffiti

   

2009-03-20 11:17

Rullar konstverk på blåpendeln.

Hej, som rubriken lyder rullar det saker på blåpendeln. Den kan synas till mellan Göteborg-Uddevalla-Borås linjerna. Det är en produktion av CU**-RI**. Sedan en crew grej längst ut på tågets nos. CU**-RI** produktionen innehåller 5-6 olika blåa nyanser, vita highlights svarta secounds. rosa,röd,orange använda till lines. Svarta secounds med drips på. Tillräcklig info? Har yardpix men de är inte alls bra så om någon får syn på dessa och får eller har bilder redan vore förövrarna väldigt tacksamma..

Fred!


2009-03-21 11:46
Sluta tjöta om självpropps. Ge honom bilder om ni har, annars kilar ni vidare.
 

2009-03-21 13:18
försöker ej få självpropps på whoa, försöker få tag i rätt bilder.

2009-03-22 19:57
Har du flashback Puckoboyen? Har du det kan du kolla i tråden "pic of the day" i klotteravdelningen.
Där finns en som har dagsbilder på gänggrejen på tågets nos.
Han borde ha på det andra också kan man tycka.

Om du inte har flashback skicka ett PM till mig så kan jag kontakta honom för dig.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2009-03-23 09:32
Ojdå! Måste kolla det ! Jo jag har en användare där ska bara se om jag mins inloggningen - då det var ett tag sedan jag loggade in där sist! Tack för hjälpen! Om det nu är rätt bilder ! Fred