I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

   

2004-04-29 02:01

Nas, norden, när??

När Nas till norden??

???????????????????????????????????????????

2004-05-01 00:30
han ahr redan vatt här...jag såg honom i Köpenhamn förra vintern...kanske kommer inge who knows?
 

2004-05-01 03:09
han kommer till osla nu i början på maj, eller så va han där i april.. minns inte så noga. Jag tror han kommer tillbaka i höst i och med nya skivan
 

2004-05-01 17:44

Han hade shows inplanerade i denna veckan, men ställde in av en anledning jag glömt.

Det snackas om att han kommer under tidiga sommaren istället, men det kan man säkert se i stjärnorna efter..

Eller f'låt..

jag har det ju i ett mail härikring:

NAS UTSETTER EUROPA-TURNE. NY DATO VIL BLI OFFENTLIGGJORT OM KORT TID

Vi fikk sent i går melding om at Nas sine konserter i Oslo og Bergen (28. april) har blitt utsatt til litt senere i sommer, med sannsynlig ny periode Uke 23 (første uken av juni). Årsaken er ifølge plateselskapet forsinkelser med utgivelse av nytt album som gjør at han har sett seg nødt til å utsette turneen i Europa.

har ni sån där piggelinshot?
aha okej.. fy fan vad äckligt!