I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Innebandy, nu en OS-sport. WTF!?

Hobby & Fritid - Sport & Idrott

   
Poet

2011-12-21 04:55

Jag kan sätta bägge mina pungkulor på att du och ditt basketkompisgäng inte skulle ha någon som helst chans mot ett P15 innebandylag som spelar på högsta nivå.


Challenge accepted! :)


Jag slutade läsa efter det.
At the gates of Eternity...
Poet

2011-12-21 12:09
Vaknade nyss och skulle se om det jag läste igår verkligen stämde, du satsar alltså dina pungkulor? Jag kommer kräva dina testiklar, bara så du vet, för jag kommer dokumentera det hela och posta det här på Whoa. Så fort något innebandylag nappar på det hela.

Förresten. låt mig gissa. Du blev sur för att jag och några andra påpekade att din fattiga video du la upp i websidor, var fake. Så du kände att du var tvungen att se vad jag annars skrivit här på Whoa, hittar den här tråden och skriver ditt bajsnödiga inlägg? :)

1...2...3.... it's coming homie, it's coming.


THA FUCK OUT OF HERE!
:D
At the gates of Eternity...

2011-12-21 15:21
Ja, jag har satsat mina pungkulor på de villkor jag skrev innan. Och nej, jag förföljer dig inte, jag såg en tråd på whoa och kommenterade den liksom du gjorde när du kommenterade min tråd. Och nej, jag är inte sur för att du trodde att det var fake, det är fake, men det sorgliga i det är att klippet på bara några veckor har fått säkerligen tio gånger så många views som du nånsin kommer få på ditt tv-program eller vadfan det är =))))))

I övrigt undrar jag hur du egentligen är funtad när du skapar en diskussion när du kommer med helt sjuka påstående på ett ________DISKUSSIONS_______forum

och sedan vägrar diskutera eller läsa vad folk skriver utan likt en struts blint kör ner ditt huvud i jorden så fort någon lägger fram lite vettiga argument. Så snälla, istället för att kommentera min "fattiga" video (som har 160'000 views på youtube och bland annat legat uppe på Nyheter24 och kommer vara med i Schulman-show xDDDD) så kan du väl kommentera sakinnehållet istället?

Det är såna som du som förstör internet.

Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Poet

2011-12-21 16:03
men det sorgliga i det är att klippet på bara några veckor har fått säkerligen tio gånger så många views som du nånsin kommer få på ditt tv-program eller vadfan det är =))))))



Yeah du förföljer mig inte?


Haha grattis till dina 15 minuters av berömmelse :) Ska med glädje sälja dina testiklar på svarta marknaden när du förlorat vadet.

At the gates of Eternity...

2012-01-02 00:57
Svårt att acceptera att du hade fel?

Nu kan du gå tillbaka och suga kuk av dina amerikanska idoler
DIIIF
Poet

2012-01-06 13:47
Nu kan du gå tillbaka och suga kuk av dina amerikanska idoler



Va? Dude, du spelar innebandy. Du kommer alltid vara en förlorare hehe. Grow a pair and a play a proper sport.
At the gates of Eternity...
Poet

2012-01-10 01:58
Innebandy raserar familjer... banna denna så kallade "sport" snarast!


http://www.sydsvenskan.se/sverige/article1599736/Polis-tipsad-om-lamnad-pojke.html
At the gates of Eternity...

2012-01-10 10:03
Du vet inte vad du pratar om, har spelat basket en hel del i Blackeberg. Jag är två meter lång och det betyder förstås allt. Men både fotboll, hockey och innebandy gjorde att jag slutade i en sport där minsta beröring blåses bort som foul. That is how they do it in usa!
DIIIF
Rappare

2012-01-10 11:47
Sluta trolla nu, BC, tråden är död.
Poet

2012-01-10 12:07
KB-Raggs: Om du spelat basket, så vet du att "minsta beröring" inte resulterar i en foul.

But fair enough.
At the gates of Eternity...

2012-01-10 12:37
Om du spelat basket, så vet du att "minsta beröring" inte resulterar i en foul.


för mig gör det det, är bara 185cm så jag måste utnyttja min kraftiga benstomme när domarna förhoppningsvis inte ser på
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2012-01-10 12:40
dock har du rätt i att det inte krävs mycket för att bemästra innebandy.
har aldrig tränat innebandy, har iofs spelat hockey och bandy men det var för flera år sen.. ändå är jag bättre än de flesta jag känner som faktist tränar innebandy, lite lustigt :P

menmen.. jag klagar inte, både finland och sverige får ju gratis guld respektive silver medaljer :P
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Poet

2012-01-10 13:34
Jag får sällan fouls, och jag är 193 cm lång. Sen är jag kanske lite "smoother than the average". Men man måste spela som en riktigt klumpeduns om "minsta beröring" ska resultera i foul.
At the gates of Eternity...

2012-01-26 16:41
Det gäller ju som sagt att slå Norge, Danmark och Finland i medaljer, så detta är ju perfekt! Även om det är en fjollsport som är rolig!