I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Problem med iexplorer och google chrome.

Hobby & Fritid - Datorer & Teknik

   

2010-11-02 21:56

Problem med iexplorer och google chrome.

Har strul med både IE och google chrome.
Webläsarna stängs ner (slutar svara) när jag är ute på nätet. En del sidor ballar ur på en gång medans en del fungerar klockrent, tex whoa.

Har scannat datorn efter virus och adwares, hittade lite skit med det är borta nu.
Har även installerat om IE, Chrome och Adobe flash (tänkte det kanske var flash som strulade).

Vore kul ifall jag kunde kolla nätet längre än 20 sek.

Fridens!

i'll make you disapear like gas in the air...

2010-11-03 20:59
Prova installera om nätverkskortet också?
Funkar Firefox då?

Kanske blir en format C:?
Medlem i Mobbade Whoa Användare Crew M.W.A <br> Medlem i The Skåne Crew aka The Dirty South crew! <br> www.legalize-art.cjb.net
DJ

2010-11-03 21:59
jag har fått samma problem, dock händer det bara ibland för mig. Jag tror att det är senaste flash-versionen som spökar. för innan jag installera den så var det inga problem.

jag gör dock ett grovt antagande, har inte orkat felsöka just av den anledningen att det bara händer ibland.
"Man ska inte prata med fula människor, de kan få för sig att det är okej att se ut så"