I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Hjälp datorn skriver flera tecken för varje tryck.

Hobby & Fritid - Datorer & Teknik

   

2008-12-08 16:25

Hjälp datorn skriver flera tecken för varje tryck.

När man ska skriva lösenordet när man startat datorn så blir det fem-sex tecken för varje tangent man trycker på. Är det någon som har en aning om varför?

Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2008-12-09 16:23
Ta ett annat tangentbord och kolla om den funkar som det ska då vet du att det är där felet ligger. Hände samma sak för mig nån vecka sen och då var det tangentbordet som helt plötsligt hade gett upp.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2008-12-10 09:29
Låter som en typisk liten kortslutning i tgnbordet ja, hällt vatten i det?

Min mobiltelefon gör så när den blir blöt, vilket gör att jag kan skriva fylle-sms i nyktert tillstånd! :)
Din forumsignatur är rätt irriterande när man läser i trådarna du skriver i. Ändra till vanliga textrader är du snäll.

2008-12-12 13:19
det funkar nu när vi topsade under alla tangenter tack för hjälpen
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2008-12-17 22:08
Hahaha topsade under alla tangenter, fan vilket jobb.
"Jag vill också ha ett svart hål, istället för papperskorgen."