I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Kretskortsreparatörer?

Hobby & Fritid - Datorer & Teknik

   

2008-11-06 23:43

Kretskortsreparatörer?

Tja, är det någon som vet vart man kan reparera kretskort till ett schysst pris i Stockholm? Tackar!

Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2008-11-07 10:26
Lite idéer, kontakta KTH och hör med dem om någon student från tekniskt kan tänka sig ge ett försök? Annars på nordicharware.se så hänger en del tekniskt duktiga killar som även löder etc på fritiden. Nackdelen med "officiella" tekniker och det som drar upp priset är ju garantin. Pajar någonting efteråt så är du covered, därav högre priset. Ska dock kolla med en "teknisk polare" om det finns något officiellt ställe man kan gå till.

2008-11-12 03:55
Schysst! Jag ska kolla upp det du tipsade om.. Tack!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2008-11-12 12:04
Om du kikar runt även på Länk till http://www.gulasidorna.se så kan man hitta en del träffar på kretskort, exempelvis finns den här liraren i Solna:

Länk till http://gulasidorna.eniro.se//query?referring_what=cs&what=ip&company_name=Kretsl%F6sningar%2C%20Mikael%20Bergqvist&advert_code=3627747&search_word=kretskort&geo_area=stockholm


Kan höra för med honom om han kan utföra reparation eller kan rekommendera någon/något företag som kan hjälpa till. :)

2008-11-12 15:59
Grymt!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2008-11-14 13:17
Spännande att veta hur KTHs process för vidarebefodran av uppdrag från allmänheten till elektroteknikstudenter ser ut!
Gillar: http://www.slagskottfilm.com/