I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Swedbanks djäkla sci-fi-dosor?

Hobby & Fritid - Datorer & Teknik

   

2007-11-17 17:22

Swedbanks djäkla sci-fi-dosor?

Fattar i princip 100% ingenting av hur de här djäkla dosorna man använder för internet-inloggning funkar, det är fan siffror överallt och främmande språk. Pallar inte ringa kundtjänst som nån djäkla arg pensionär så jag gnäll-frågar med stil här på Whoa istället.
   Det står "APPLI-", sen då? Vad ska jag trycka för att kunna skriva in koden jag fick på Svettpanks hemsida? Vågar itne knapap runt som ett damp-barn med risk för att förstöra dosan, spärra mitt konto eller utlösa ett tredje världskrig a'la Wargames.

Intressepenisen hårdnar!

2007-11-17 17:52
Med tanke på sättet du skriver så förstår jag att du inte fattar ett skit.


Hur svårt kan det vara. När du var på banken valde du en personlig kod. Den 4siffriga koden knappar du in i dosan. Den svarar med 9siffror som du sen knappar in på hemsidan för att logga in?

Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2007-11-17 17:57
Klart jag vet PIN-koden, men den svarar inte med 9 siffror som jag ska skriva in. Utan det står bara "APPLI-" när jag loggat in i dosan.
Intressepenisen hårdnar!

2007-11-17 17:58
Och på Swedbank står det 8 siffror som börja rpå 9, men hur ska jag skriva in det i dosan. Sluta vara en dryg kuk.
   Det är Swedbanks nya dosor och inte de gamla platta.
Intressepenisen hårdnar!

2007-11-17 18:00
Aja, jag komf ram till vad jag skulle trycka och inte var det tack vare dig, mongo.
Intressepenisen hårdnar!

2007-11-17 18:20
Hade du vänt den uppochner? skulle inte förvåna mig!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2007-11-17 18:34

Nää, det skulle ju inte förvåna dig precis! "lol"

Intressepenisen hårdnar!

2007-11-17 18:41
När appli dyker upp så trycker du en tvåa, men det hade redan löst sig? rtfm ffs
Göteborg på låtsas.

2007-11-17 18:45

Det hade redan löst sig. Kontot är hackat och klart.

Intressepenisen hårdnar!

2007-11-17 18:45

"Fattar i princip 100% ingenting av hur de här djäkla dosorna man använder för internet-inloggning funkar, det är fan siffror överallt och främmande språk. Pallar inte ringa kundtjänst som nån djäkla arg pensionär så jag gnäll-frågar med stil här på Whoa istället.
   Det står "APPLI-", sen då? Vad ska jag trycka för att kunna skriva in koden jag fick på Svettpanks hemsida? Vågar itne knapap runt som ett damp-barn med risk för att förstöra dosan, spärra mitt konto eller utlösa ett tredje världskrig a'la Wargames."





Kunde du inte bara skrivit.

"Hej grabbar jag har problem med min swedbanks dosa. Det händer inget när jag försöker skriva koden står bara appli."


Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2007-11-17 18:45

Hur kul är det egentligen.

Intressepenisen hårdnar!

2007-11-17 18:51
Med tanke på att det första du skrev var jobbigt och såg ut som att en 14åring skrivit det. Så skulle jag föredragit det senare.

Vill du ha hjälp så skriv mer direkt
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2007-11-17 19:17

Snälla, släpp det där.

Intressepenisen hårdnar!

2007-11-18 04:23
APPLI -2!! EN TVÅA!!!!!! Sen ska du trycka in koden som börjar på 9, sen får du fram en niosiffrig kod på dosan som du skriver in på hemsidan! voila!
I stick my dick in your ear - and fuck what you heard

2007-11-18 12:16
"8 siffror som börja rpå 9" hahaha så 999999999 menaru lr? haha lol1
" Everyone interprets everything in terms of his own experience. If you say anything which does not touch a precisely similar spot in another man's brain, he either misunderstand you, or doesn't understand you at all. "

2007-11-18 13:52
retards, det är fixat nu.

8 siffror varav första siffran ALLTID är en 9:a. precis vad det låter som
Intressepenisen hårdnar!