I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

   

2005-04-25 00:45

Ta bort program?

Jag kan inte ta bort dc++ från min dator, när jag försöker kommer det bara upp ett felmeddelande, där det står att programmet kan användas eller är skrivskyddat. Jag vet att det inte används, och om det är skrivskyddat, hur ändrar jag på det?

Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2005-04-25 00:53
ctrl, alt och del

se om programet är där och stäng den därifrån..
Graffare

2005-04-25 08:24
hoppas du inte bara tarbort mappen dc++, gå in under kontrollpanelen och sedan lägg till och ta bort program, och avinstallera därifrån.
 

2005-04-25 13:50
saken är den att min pojkvän avinstallerade dc++ genom att just klicka på "uninstall" med mappen är kvar. den kan jag väl ta bort nu när den ändå är avinstallerad?
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2005-04-26 00:25
Kan det inte vara filer med nedladdade grejjer, som körs?
Gillar: http://www.slagskottfilm.com/

2005-04-26 01:28
nej, vet inte var det var för problem, men jag stängde av och satte på doatorn igen, och då kunde jag ta bort mappen, och det verkar ha gått bra. Tack för hjälpen!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.