I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

   

2004-12-22 13:25

Siba garantin.

Asså gällande den här jevla Siba garantin.

Jag köpte en Ipod för nästan ett år sen. Dem sa till mig att ang deras försäkring, att det ska täcka allt förutom stöld, dvs att det kan vara en repa på skärmen så skulle jag få en ny på en gång, utan att det skulle behöva vara några som helst tekniska problem med den. Så självklart köpte jag det med.

Det visade sig visst inte vara så lätt, Jag fick tekniska problem med skiten den vägrade starta så jag lämnade in skiten och nu får jag antagligen betala för reparationen..Och någon ny får jag inte av dem jävlarna!!..

Någon mer som har hört konstiga saker av deras så kallad försäkring, Jag hade dock en vän som smällde sönder sin egen video, han fick en ny. Jag fick ej det.. =/

Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2004-12-22 14:59
Köp aldrig något på siba, alla jag känner inklusive mej har haft problem där. Och akta er för deras försäkringar dom försöker lura på er. Dom gäller ändå så inte.

2004-12-23 06:40
Skönt att min bästa polares brorsa jobbar på siba då ;) Jag har aldrig haft några problem med sakerna där ;)

-- Mellanslagsanvändare --

2004-12-23 10:06
har du tecknat en fullskadeförsäkring kan dom ta sin faktura och köra upp den i rumpan. däremot är det ju alltid självrisk, som dessutom brukar vara hög... kanske den dom syftar på?
Här är polisen som mitt i gatan står, niger och säger att nu är det vår

2004-12-23 18:22
siba äger, jag hoppade söndr min md i skolan för jag ville ha en net med, gick dit o sa den gick sönder i flytten...
fick en ny på direkten...
Suck me beautiful :D