I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

   

2004-10-26 05:22

skarva TB sladd?

har en vanlig ps2 kontakt som behöver skarvas om eller bytas efter ett litet missöde när pizzabudet kom o jag var hungrig så jag snubblade på sladden i min brådska.

är det någon som skarvat en sådan innan? 'är det lättare att löda om från början inne i tb't eller går det eltejpa dom 6 eller 8 trådarna eller vad det nu är som ligger i kabeln?

Rock out with your cock out!

2004-10-26 13:20
asså jobbet du får lägga ner på att skarva en sådan sladd med risken att du får göra om det ett par gånger ser jag som helt onödigt. köper du ett Keytronic tangentbord får du både ett tangentbord som kommer hålla länge plus att det kan användas som mordvapen när som helst för någon/några ynka hundralappar. köp nytt!

2004-10-26 22:06
jo men jag betalade 500:- för det så det är värt lite jobb om det går att laga
Rock out with your cock out!