I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

   

2006-06-03 13:50

Hjälp tack!

Har just skaffat mej ett Cubase SL3. Jag har hört att det ska gå att lägga upp instrumenten som prickar eller punkter (ungefär som på Fruity Loops när man trycker på Piano roll). Så jag undrar hur man gör det, och sen skulle jag gärna vilja ha tips på sidor där man kan ladda ner trum-ljud, synth-ljud osv.

Och nu när jag ändå startat ett nytt inlägg undrar jag om ni känner till något grattis trum-programerings program eller liknande.

Det var det! Tack till den som hjälper!

Berra upp i era hörlurar!

2006-06-03 18:49
add midi track
välj region
dubbelklicka
du kan nu rita i rollen.


förstod du inte där får nån väl förklara mer ingående..
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2006-06-05 16:34
Ok, men tack!
Berra upp i era hörlurar!

2006-06-05 16:58
Ok, nån måste förklara mer ingående:D. hittar icke region. Och sen vore det bra med en mer detaljerad förklaring.
Berra upp i era hörlurar!