I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

   

2004-04-06 15:14

MIxern kronglar!!

Vad kan man göra åt det här..kan inte så mycket om elektronik!! Ena inngången till förstärkaren glappar.. byter jag sladd och sånt så glappar det endå och kör jag ena skivspelaren så funkar inte ljudet i den högtalaren hm svårt att förklara!.. är det i mixern problemet ligger tro? Jag har en Vestax Pmc 40 tror den är rätt gammal.. jag vet verkligen inte vad jag ska göra.. Vart kan man gå med dj prylar som är sönder? Mitt ex är i slovakien så han kan inte hjälpa annars hade han kunnat ge tips..

 

2004-04-06 15:16
glömde.. bor i sthlm nära söder!! Ge gärna tips på vart man kan gå och få hjälp, laga eller få tips gärna inte nån som lurar en på pengar heller efter jag är tjej brukar många lätt försöka lura när man är som ett frågetecken.. ;p
 

2004-04-06 15:25
Estrad på folkungagatan är trevliga och schyssta. Kompetent personal som inte blåser dig
Be the change you want to see in the world.

2004-04-06 18:56
Billebro på skånegatan vid nytorgsparken har lagat min mixer, ganska keff personal och service men mixern funkar i allafall. Kanske inte det bästa alternativet men det är i allafall ett.