I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Dåligt i B&C!

Vår Hiphop - Emceeing

   

2006-06-01 11:02

Dåligt i B&C!

varför är alla så dåliga o B&C?
förut fanns det väll lite mer klass!?

Ta inte livet så allvarligt du kommer ändå inte ur det levande.

X

2006-06-01 11:40
Det är inga bra som skriver i Battle/Cypher för att det bara är dåliga kids som hänger där.

efter 8mile så väcktes ett brutalt intresse för battles, tyvärr.

2006-06-01 13:08
8 mile kom ut 2002 och B&C öppnades samtidigt som lyricism, nångång förra året, så jag tror inte att det bara är 8 mile. saken är att det går snabbare och är enklare att battla någon i B&C än att skriva en uppskattad text i lyricism vilket gör att många som är dåliga söker sig till battles i det forumet och skriver enkla snabba texter flera gånger om dagen. och ja tycker det är bra på nått sätt, man slipper se de nästan..
norman bates behemot
bubba fett alfred bello
arthur's detour azazello

2006-06-01 13:20
word på det spex. :) dock finns det många som provar lyckan i lyrecism. läser bara dem man känner till sen ett tag nu, vilket kanske är kefft iofs.

2006-06-01 15:15
Sen har väl alla elit-lyricister flyttat till SVU. *viskar*
Gröna å vita hjärtan som glöder

2006-06-01 15:22
det är ju bara nykomlingar oftast iallfall som kör i B o C, igentligen B o C bara skit eftersom alla kompisröstar o håller på... så de som har varit här ett längre tag vet väll hur det ligger till o vet att B oC bara är skit