Ädel vs danz 20 svenska
Danz Nu ska jag baktala dig i det anala, kan jag det eller är du backad av uppsala? haha Wow grabben du bor i det centrala, du är en brat som går på stan, så Du lever inte på kuponger, det syns för bra hiphop kommer från betongen Och jag lider med dig för din mamma dränker sig i spriten Och hon gråter fortfarande för att din pappa slog dig som liten Du får ett frislag denna gång för du är ju den så kallade eliten Så grabben vars fan är kvaliten från dina meriter? haha Kvantitet jag svär, du skämmer bara ut dig själv i denna atmosfär Du kan inte lära dig mer än dina dubbelrim det är missär Det här är underground så mitt råd är att du stannar hemma För jag är dess konstnär, och jag ritar av dig din fågelskrämma Vänta här vad är det jag ser "om jag vore nörd" ?? huh Kolla dig i spegeln, du leker gangster men är utvecklingstörd Din sommar brukade bestå av blomster men nu blev du påkörd Du är helt jävla hjärndöd så från och med nu förbjöd mamma dig ditt nackstöd Inte ens din egna familj vill ha dig levande, dom vill se dig stendöd Jag kommer förmodligen förlora denna beef också pga ditt partistöd Ni har iallafall en sak gemensamt, ni är alla helt jävla rosenröd'a Så fuck you era jävla överflöd, och ädel skaffa dig studiestöd för din svenska sugerÄdel jag spottar rim, så att min rapp gör dej fuktskadad och det är god damn right att jag är backad av uppsala så stick hem är du snäll ..... -det närmaste du kommer betongen är väggarna när jag låst in dej i en fängelse cell jag vinner över dej fast jag är packad och glad så du får flytta från landet, som i packat och klart min stil är flippad, som brädor i en skejtboardramp och med en kille som dej måste din brud vara expert på fejkorgasm du suger på din "mammas" kuk och jag hånar din spelning och efter jag är klar med dej är du lika påsatt som tévén du måste vara dum som tror att du kan vinna över mej jag har nollat alla jag mött hittills, det inkluderar dej den här raden är till alla som ska rösta , danz är maktlös helt utan skills, det syns på den där raden han la om nackstöd men vist, vi kan köra hundra ronder vilket betyder att jag kommer vinna över dej hundra gånger så du kan sjunga sånger och sluta med din freestyle du är en sån där skitunge som sitter och skakar skallen till E-type lär dej bygga upp dina rader, din lilla kicker lungna ner dej med ett par kilo, som ett fetto som chillar med vikter först till Fem! rösta!
www.myspace.com/segbeone
wtf is that shieat on my liine? ;P "Ni har iallafall en sak gemensamt, ni är alla helt jävla rosenröd'a" ska det vara inte nå & apos;a
Kallar du det där magi, jag leker med din fantasi
helt utan skills, syns på raden om ditt nackstöd? hade connection med allt, du blev påkörd.. hjärndöd och efter man blivit påkörd har man ett nackstöd... allt är logiskt:) Det är så logiskt alla fattar utom duuuu ;d
Kallar du det där magi, jag leker med din fantasi
haha ja men det är lite komiskt hur du försöker trycka in massa rim men innebörden är inte så fet som du tror själv..
www.myspace.com/segbeone
okej... din rapp gör mig fuktskadad?, vars är som.. ah du fattar ;P det närmsta du kommer betongen är när jag låst in dig i en fängelse cell.. aha okej ;P Skulle det vara som att ta i liksom? :P, där blir du ju nästan själv ägd.. hiphop police is here i see ;P det här med "hånar din spelning, när jag är klar med dig är du lika påsatt som teven" alltså erkänner du att du tänder på "min mammas kuk" ;P.. Du rimmade på dej och mej.. som är felstavning ;P och sista raden då, som ett fetto chillar med vikter... ett fetto är ju troligtvist fet för han inte håller på med vikter.. så ;P prata inte innebörd grabben :)
Kallar du det där magi, jag leker med din fantasi
oj läste fel, var inget problem med fuktskadade linen, missade första grejjen
Kallar du det där magi, jag leker med din fantasi
haha du är antagligen dum i huvet eller jävligt full jag "spottar" rim så du blir fuktskadad och med din mammas kuk så vad skulle det ha at göra med att jag tänder på det? och det med mej och dej.. om du har hängt med lite i samhället så skulle du nog veta om att dej och mej har blivit accepterat istället för dig och mig, och vem fan skulle bry sej om det? det är ju knappast någon felstavning direkt och det sista du skrev var nog det värsta jag hört, du kanske inte förstår metaforer men det kallas så iallafall. och en grej till, sluta kalla mej grabben, med tanke på att du är yngre än mej.. sluta skriv här nu och låt folket kommentera istället!
www.myspace.com/segbeone
ädel
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
1-0 till mej! rösta
www.myspace.com/segbeone
2-0 till mej! tack kåveh och carlos:)rösta!
www.myspace.com/segbeone
jasså, är du äldre än mig? fyller år om 1månad, stor skillnad
Kallar du det där magi, jag leker med din fantasi
danz, shh! v ädel
www.FREEBEATS.SE - Uppe igen!
3-0 till mej! hehe jag är äldre än dej, spelar väl fan ingen roll om du fyller om en månad? jag fyller om två månader! men grattis i förskott då:)
www.myspace.com/segbeone
Uppsala!
Uncut Music Group
va? menar du attt du röstar på uppsala bon eller?
www.myspace.com/segbeone
Enda jag hatar här med på whoa är att alla älskar sånna texter jag skriver med 3 rim i varje line när det är på tape eller rättare sagt när en rappare drar det :P engelska rappare har typ 3-4rim i en line liksom..., organism12 har fucked up texter och alla älskar han ;P afasi & filthy, mbma.. dom är mest ytliga ;P Dom har mkt rim i samma, bara att dom egentligen har sämre texter.. eller inte alltid, men dom har väldigt konstiga ord och det uppskattas av alla när man hör det på mp3n men här funkar det inte:) Menmen, får sluta skriva som att jag ska rappa det och tänka nå jävla whoa-kanintetänka längre än näsan nästa gång :P
Kallar du det där magi, jag leker med din fantasi
uppfatta inte mitt inlägg att jag jämför mig själv med organism12 ^^
Kallar du det där magi, jag leker med din fantasi
aa vi på whoa älskar det ifall någon gör det BRA , vilket du misslyckades med..vote ädel med hästlängder..
Wiiieee
aa uppsalabon fo sho'
Uncut Music Group
tack faint:) och uncut:) 5-0 till mej! jag vann igen, och danz blev nollad igen:)
www.myspace.com/segbeone
HAHA, läste igenom den här, och det är ju fan skrattretande hur han försöker med sina förklaringar och grejer, riktigt kul. för er som vill ha ett gott skratt rekomenderar jag att ni läser denna tråd!
www.myspace.com/segbeone
Det var ganska roligt faktiskt. Danz verkar ju hata allt och alla i Uppsala!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.