[Audio] Allerhed & Hundsim - Hur det går till
LÅTEN Allerhed ville göra en låt med mig, så jag gav honom ett beat. Han skrev om hur det går till , vilka som står vid mickarna och att vi står för våran "förflutna låta" som "sulans kobra". Jag bestämde mig för att, efter att ha hört förslaget på titel av Allerhed, skriva om hur det går till när jag och Kajan med brajan chillar galet ihop. När Allerhed skickade sin del till mig var det bara intro och hans vers, jag la till härliga ljudeffekter å greyer på hans vers, mellanspel och min egna vers. För jag är bäst. Första låten jag gör på typ ett år, men jag är gangster.LÅTEN
Whoa.nu - När Du Vill Få Dig Ett Gott Skratt
Hundsim@MySpace | Jag är smartare än du.
Good to have you back bro! :) Allerhed han är ju... ja... Allerhed. Jack: Du är la en riktig go'ing! :D
Sötnosarna Represent! "Klart att hiphopen dör ut när alla sitter och hatar" - Fronda
Allerhed han är ju... ja... Allerhed. Kul att ha älsklingen Jack tillbaka! Eller tillbaka tror jag absolut inte att du är men iallfall! Lite oväntad med aa, Allerhed han är ju... ja... Allerhed., bara!
"Being an Independent artist is like being an ugly dude with a huge dick... If I could just get these bitches to look, they'd be hooked!" - Dirtbag
Allerhed, som dom tidigare har sagt.. Är ju bara Allerhed... Kul att du kickar igen Hundsim =D
http://www.youtube.com/user/jungsubprod http://www.twitter.com/jungsubmusic
Värst vad roligt ni har! Så jävla trevligt att ni hatar dock förstör det inget. Fan ta & njut av sommaren istället för att slösa tid på mig såhär. Onödigt att tjafsa & snacka skit, men typiskt Whoa folket. Kör på egen hand kan fan inte lita på nån! Fula skratt emellan åt i låten & fortsätt håna! Ni är inget hinder går min egna väg! Nu har jag sagt mitt & öppna käften eller skriv för jag skiter i... Jävla smuts, era ord finns i en tom bubbla. & flowet som hundsim hade sög mycket! :)
Allerhed-$tudio$ Rappen har tagit över mitt liv... http://myspace.com/gata-i-blodet
beatet var rätt gött men rappen var inget att hänga i granen
Robinholta af Pankbanken!!
jag är rätt medveten om att rappen, från min sida, var under all kritik- blir rätt så när man kör typ fyra-fem olika röstlägen genom en vers :D men det är ju alltid kul att få berätta om HUR DET GÅR TILL när jag och allerhed chillar ihop nu har han skickat sms där han kallar mig hora :(
Whoa.nu - När Du Vill Få Dig Ett Gott Skratt
Hundsim@MySpace | Jag är smartare än du.
Låt inte folk lägga upp dina låtar på Whoa då Allerhed. Folk har gett dig kritik i 4 år typ och ändå så fattar du inget utan tror att du är någon thug som levt hårt på gatan, du bor i Mora?? Så jävla löjligt. Man hör inte din text eftersom du hoppar över bars här och där.
Värst vad roligt ni har! Så jävla trevligt att ni hatar dock förstör det inget. Fan ta & njut av sommaren istället för att slösa tid på mig såhär. Onödigt att tjafsa & snacka skit, men typiskt Whoa folket. Kör på egen hand kan fan inte lita på nån! Fula skratt emellan åt i låten & fortsätt håna! Ni är inget hinder går min egna väg! Nu har jag sagt mitt & öppna käften eller skriv för jag skiter i... Jävla smuts, era ord finns i en tom bubbla. & flowet som hundsim hade sög mycket! :) Jag kan faktiskt inte se någon som hatar? haha
och sen var det ingen som slösade särskilt mycket tid på dig heller! du fick va med på ett hörn i deras kommentarer och tyvärr så var det lilla dom nämnde om dig bara dålig kritik! så ta vara på det folk tycker och börja träna innan du droppar låtar! thats my point! har inte lyssnat på låten men har hört dig förut :P
/Liri
Spoiler beatet var rätt gött men rappen var inget att hänga i granen Ahh beatet var galet soft faktiskt sen kan jag inte säga att Hundsim var så jäkla bra heller. nej tummen ner för den här låten
Era kommentarer är ju komedi fan väx upp eller säg något vettigt. Det här var en diss från Hundsim & ska jag vara glad över det?! Nej stannar jag här & skriver så ruttnar man. haha ni tror ni är bäst & coola fortsätt så! JAG fattar visst vad folk säger men hat tar jag inte åt mig av! Fan var snälla eller håll käften har inte gjort er nå!
Allerhed-$tudio$ Rappen har tagit över mitt liv... http://myspace.com/gata-i-blodet
Allerhed - Du måste ju kunna ta åt dig av kritiken som folk ger dig, oavsett om folket hatar eller inte. Nånting du borde tänka på, och om folk nu hatar på dig så kan du ju inte bli så jävla ledsen och sur över det? Ärlig kritik är ju den kritiken du ska ta åt dig av, inte bli skitsur eller så. Jaja, det går väl över nån gång.
http://www.youtube.com/user/jungsubprod http://www.twitter.com/jungsubmusic
Jungsubmusic det har du helt rätt i men vill ha mer förklarat varför det är dåligt. Vill inte bara läsa massa gnäll om du förstår. Jag vill veta vad som är bra & vad som är mindre bra. Inget hjälper med påhopp & skit snack. Allt blir lättare om man får höra minus & plus liksom. take care! Liridon ganska bra sagt av dig också jag förstår, sen kommer alltid några hata sånt är livet.
Allerhed-$tudio$ Rappen har tagit över mitt liv... http://myspace.com/gata-i-blodet
kom igen nu, en uppning för allerhed
Whoa.nu - När Du Vill Få Dig Ett Gott Skratt
Hundsim@MySpace | Jag är smartare än du.
Kan inte låta bli att bli störd på dig "N_JACK", du som är hundsim? Försöka spegla någon annan människa för att själv skina - låter riktigt löjligt, men det är ren "mobbning". Det kan inte vara lätt att försöka nedvärdera någon annan människa när man själv är otroligt ful, omusikalisk och tråkig som fan. Aldrig hört någon insats av dig som är bra? Antar att du skriver bolibompa-texter för att du själv inser att du är värdelös. Nej, klipp dig (tro mig, GÖR DET!) - skaffa dig ett annat intresse och inse själv att du är ett mobboffer i grunden.
Whoa.nu - När Du Vill Få Dig Ett Gott Skratt
Hundsim@MySpace | Jag är smartare än du.
Själv tänker jag inte bry mig om att ge dig mer kritik då du verkar tycka att vanlig kritik är att "hata" på någon.
Visdoms ord från Markulin:
Varför skulle jag dela med mig av min visdom när jag vet att du ändå inte förstår?
va?...
Whoa.nu - När Du Vill Få Dig Ett Gott Skratt
Hundsim@MySpace | Jag är smartare än du.
Dopeboy där sa du så jävla mycket som stämde in! Sjukt bra sagt, för mig är det något stort när du säger sådär. Det är exakt så jag känner, han trycker ner mig i onödan & vill inte bli känd på annat sätt. Sen vet jag att Hundsim är avundsjuk, det har han själv sagt till mig förut!
Allerhed-$tudio$ Rappen har tagit över mitt liv... http://myspace.com/gata-i-blodet
Producent
2011-04-30 20:45
älskar när folk från frizon har hittat whoa :) när ni tänker utvecklas, skriv till mig.
Allerhed "vill inte bli känd på annat sätt " Jag kommer knappast bli känd av att driva med dig. Det gör jag för mitt eget höga nöjes skull. "Sen vet jag att Hundsim är avundsjuk, det har han själv sagt till mig förut " Ren och skär lögn, annars får du gärna berätta när fan jag sagt nåt sånt. Annars har jag ju ett ljudklipp du skickade till mig på msn där du sa att jag är den som är grymmast av oss två :)....Konstigt Frizon?.. Du yrar.
Whoa.nu - När Du Vill Få Dig Ett Gott Skratt
Hundsim@MySpace | Jag är smartare än du.
Kunde nån langa en ny länk kanske?
Få mina freebeats före whoa får dem! http://subscribe.m4um.net Om ni addar min msn och jag nekar, så kan det bero på att jag av misstag stänger fel fönster. På't igen. :)
Whoa.nu - När Du Vill Få Dig Ett Gott Skratt
Hundsim@MySpace | Jag är smartare än du.
allerhed du är så jävla keff ! när ska du utvecklas? de låter som att du har ett handikapp.. sorry men nej
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.