Dizzy - Touch The Sky (youtube & nerladdning)
Yao! yeah Im back to this, you know what it is listen to it, hit me back with some feedback please haha, aja, ny låt jag gjorde idag, själva lyriken är ca 6mån gammal, men men. lyssna, kommentera, sprid :) (kvalitén är fucked för tillfället då den nyss uppladdats, ladda hem helst!) nerladdningslänk för den som vill; Dizzy - touch the sky och ja, jag vet att mixen inte är bra, but it ain't my fault my computer is fucked.. enjoy. ///Dizzy
http://blog.whoa.nu/2011/08/18/anxious-feat-dizzy-enough www.youtube.com/user/DizzyEntertainment89
Måste säga att du rappar bra, låten är riktigt nice. På ett ställen i låten blev det dock lite grötigt när du trycker in många stavelser, det var precis innan första refrängen. I övrigt tycker jag din rapp låter lite spänd, kan kanske bero på att du tänker mycket på uttalet? Jag efterlyser lite mer "swag" i rappen så blir det nog toppen. Hoppas du fattar vad jag menar. No hate, all about the love! Keep at it!!
Måste säga att du rappar bra, låten är riktigt nice. På ett ställen i låten blev det dock lite grötigt när du trycker in många stavelser, det var precis innan första refrängen. I övrigt tycker jag din rapp låter lite spänd, kan kanske bero på att du tänker mycket på uttalet? Jag efterlyser lite mer "swag" i rappen så blir det nog toppen. Hoppas du fattar vad jag menar. No hate, all about the love! Keep at it!! tror faktiskt du har helt rätt till anledning, dels oxå har jag börjat tänka mkt mer på "känslan" och såhär, vilket oxå gör att man tappar lite fokus på andra saker. det är därför jag vill se till att droppa lite mer, för man lär sig som bäst när man spelar in ngt på riktigt liksom. och jag förstår precis hur du menar med swag ;) ska komma ihåg det! :)
know that that ain't no hate! :) thx för tiden du tog iaf! :)
mer?
http://blog.whoa.nu/2011/08/18/anxious-feat-dizzy-enough www.youtube.com/user/DizzyEntertainment89
Tyckte att låten var bra och texten var också kanon, så tummen upp(Y)
Det är bättre att vara förberedd på en möjlighet och inte få den, än att få en möjlighet och inte förberedd
soft track man! keep it up
http://www.facebook.com/pages/Inga-Gr%C3%A4nser/102563323185335
de va tunt mannen ! är för full för att ge kritik kompis :)
har aldrig gillat engelska rapp låtar men dina låtar har jag fastnat för .. fet lyric, like always man! sov inte på denna whoa.
har aldrig gillat engelska rapp låtar men dina låtar har jag fastnat för .. fet lyric, like always man! sov inte på denna whoa. dessa kommentarerna e så nice alltså! ^^
forsätt kolla efter mig, för jag har bara uppåt att gå, alltså kommer de bli bättre & bättre!
de va tunt mannen ! är för full för att ge kritik kompis :) haha, och dessa kommentarerna e sköna ^^ kommer du ens ihåg att du lyssnat idag? ^^
tack alla som kommenterat hittills, uppskattas sjukt mkt som alltid! men som cashflow sa, sov inte på denna whoa! ;D
http://blog.whoa.nu/2011/08/18/anxious-feat-dizzy-enough www.youtube.com/user/DizzyEntertainment89
amen kom igen, fler kommentarer väl?
http://blog.whoa.nu/2011/08/18/anxious-feat-dizzy-enough www.youtube.com/user/DizzyEntertainment89
Det var tungt shit, jag har nog inte kommenterat en låt på ett halv år... så this is special.. men sen har jag inte varit så aktiv här, men som engelsk rappare så gör det mig glad och höra något fett på engelska:)
Heuz - Big Boss Dawg
tungt dissy keep rocking
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Det var tungt shit, jag har nog inte kommenterat en låt på ett halv år... så this is special.. men sen har jag inte varit så aktiv här, men som engelsk rappare så gör det mig glad och höra något fett på engelska:) tack så väldigt mycket, känner mig hedrad ;D
tungt dissy keep rocking haha, snälla kalla mig inte dissy xD men tack iaf att du tog tiden att kommentera o lyssna :)
MER?
http://blog.whoa.nu/2011/08/18/anxious-feat-dizzy-enough www.youtube.com/user/DizzyEntertainment89
Gud vad fet, denna var. Dock gör mixningen så att det låter som du läspar.
Moderator
2010-03-21 23:30
Ja, detta är fett! Du blir bara bättre och bättre :)
time isn't wasted when you're getting wasted .
Säger exakt som cashflow.. Det är inte många svenskar som gör bra engelska låtar, men denna .. denna var riktigt tung mannen. Jag ska hålla koll på dina nya låtar, diggar din röst riktigt mycket också. Bra flow, känsla och grym lyrik. Keep it up bro! BLESS
Att dricka alkoholfri öl är som att slicka sin syster, det smakar som det ska men det känns inte helt rätt..
Gud vad fet, denna var. Dock gör mixningen så att det låter som du läspar. haha, jag läspar lite på denna låten faktiskt, av ngn anledning?! haha, aja hoppas det diggas ändå då ^^
Ja, detta är fett! Du blir bara bättre och bättre :) tack så mkt, känns bra att höra! :)
Säger exakt som cashflow.. Det är inte många svenskar som gör bra engelska låtar, men denna .. denna var riktigt tung mannen. Jag ska hålla koll på dina nya låtar, diggar din röst riktigt mycket också.Bra flow, känsla och grym lyrik. Keep it up bro! BLESS tackar så väldigt mycket, värmer bra! ;)
flowet,lyriken håller jag med, men känslan e jag fan inte nöjd med, jobbar på det för fullt, mkt tar tid att bli rätt bara, så jag får ge det lite tid o forsätta droppa :)
mer förtjänar jag väl? :O
http://blog.whoa.nu/2011/08/18/anxious-feat-dizzy-enough www.youtube.com/user/DizzyEntertainment89
Du är så sjukt tung, grymt att höra svenska rappare köra tungt på engelska för denna var så helt sjukt tung! :D
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
feeeet låt ! / XL
Vice Versa!
Du är så sjukt tung, grymt att höra svenska rappare köra tungt på engelska för denna var så helt sjukt tung! :D tack så mkt :D e inte helst nöjd på engelskan, har mkt småfel som nog bara väldigt fåtal faktiskt hör, men jag hör dom.
men igen tack! :)
Och XL, tackar ! :D
MER??
http://blog.whoa.nu/2011/08/18/anxious-feat-dizzy-enough www.youtube.com/user/DizzyEntertainment89
uppar denna igen good job!! /XL
Vice Versa!
Lika bra som alltid Dizzy! Försök få ut lite mer tracks nu fan. Diggar det hårt, keep it up. One love
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
rikitigt tung. Gillar denna som fan, vart är din hype någonstans? Keep it up mannen !
Lika bra som alltid Dizzy! Försök få ut lite mer tracks nu fan. Diggar det hårt, keep it up. One love tack så mkt att du droppa förbi! :) och jag ska försöka droppa ut lite mer nu ^^
tack igen man! :)
rikitigt tung. Gillar denna som fan, vart är din hype någonstans? Keep it up mannen ! haha, var min hype är? nja tycker inte jag förtjänar ngn hype riktigt än, men lite fler skallar mot mitt håll tackar jag inte nej till ;) tack iaf!
och tack igen till XL som uppa mig lite innan ;)
Mer kommentar folks! :D
http://blog.whoa.nu/2011/08/18/anxious-feat-dizzy-enough www.youtube.com/user/DizzyEntertainment89
Mannen den va riktigt fet beatet e chill som bara den. keep it up :)
Ja tål inga skämt..Bara dem handlar om DIG!!!!!
Ny länk? :) Har för mig du släppte den tidigare som "For you who relate" Men det är fett som fan!
http://www.youtube.com/user/jungsubprod http://www.twitter.com/jungsubmusic
http://blog.whoa.nu/2011/08/18/anxious-feat-dizzy-enough www.youtube.com/user/DizzyEntertainment89