det hörs som fan faktsikt att du lyssnar på toppen mycket. haha med tanke på många ordval! men lätt det bästa jag hört med dig. jag tänker jävlas med dig Mini Toppen Tooma!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Yees... Mycket Toppen i den här låten, men inte lika bra dock! Du lägger det rätt mysigt tycker jag... inte wack! MTT :E
bla.
juiz, du har ju själt hela hans stil så du skall väll inte säga något.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
grabbar grabbar! fint med kommentarer, kul att ni kikar in det iaf! fortsätt! :)
Hou5
riktigt bra .. utvecklats som fan! dock som dom säger det är väldigt likt toppen på massa ställen! kör din egen stil även fast toppan hjälper dig på vägen, tycker jag i alla fall!
www.znapmusic.com/klockren
härligt häligt, och jag tycker att folk ska kommentera mer!
Hou5
fan, upp då.. kommentera !
Hou5
Helt okej, som alla andra säger hörs det att du lyssnar på Toppen mycket, men du når ännu inte upp till hans nivå. Håller med Juiz om att många rader känns som dom är dragna av Toppen redan. Men du är väl inte helt keff, skulle dock försöka hitta en lite egen stil och utveckla det istället. Keep it up! Peys
Hej
Skivsamlare
2009-04-22 19:18
beatet är riktigt fett..
håller med dom flesta att det liknar toppen väldigt mycket..
juiz, du har ju själt hela hans stil så du skall väll inte säga något. - Det är nog dagens.. säg en sak som är lik toppen och juiz, förutom dialekten kanske
Pikku @ Ta-fatt & LUCY N' LUKE
serri, skaffa en egen stil..
ordet 'själt' gjorde min dag iaf.
Oringatality-Battles brooooooooooooooooor! http://www.whoa.nu/forum/svensk-hiphop/battles/716525/1.aspx
fett skön låt!
Jag är turk och jobbar 18 timmar om dagen
man tackar, man tackar! fortsätt kommentera nu whoa fuckers, YO!
Hou5
om någon vill att jag droppar texten så hojta! :)
Hou5
ingen i jemet!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
dom övre ha redan sagt de
Attityd Crew 2006-09 Lofstrand.tk | http://myspace.com/lvsmusk
Fattar inte varför folk snackar om stil hit o dit? Finns vill hur många som helst som kör lika dant.. fan låt han köra som han vill.. Låten va skön fortsätt sådär ;) Big upp
Det vi tänker idag är det vi känner i morgon!
Jo, men om det till och med hörs vem han har kopierat rakt av får man väl utveckla sig lite :) Det börjar väl gå för långt om man börjar höra samma rader från två håll liksom..
Hej
jag har ju inte baitat någonting, ordvalen kanske är likt marcus grejer.. men med tanke på att han har proddat beatet och jag spelat in hemma hos honom osv. så får man ju toppen känsla i det hela.. men jag har icke baitat från honom!
Hou5
Om ja inte misstar mig så har Toppen mixat detta också? Det kan också göra att de låter som honom ^^ iallafall haha nog me snack om att du baita Toppen diggade låten iallafall men tycker själv att "Ingen i Gemet" var mycke bättre mer drag i den diggar beatet mer i den också. Men den här låten var helt okej :) Peace!
Kryptonitfitta P40 Tyvärr är det upp till var och en att avgöra vad "baita" är. Och gillar du Toppens musikstil ska du givetvis inspireras av den, men jag menar på att du hela tiden måste tänka på gränser :) Försök också att hitta något som passar just ditt flow, din röst, dina texter osv. För som många sagt låter det här ju som en billig Toppenkopia, vilket jag gissar inte var meningen. Dock inget fel på låten i sig, och fortätter du kan du bli riktigt duktig! Håller med Joppe om att Ingen i Gemet är ditt bästa dropp hittills, men keep it up! Peys!
Hej
jaja, det är schyst! nog snackat, sleva kommentarer ffs! =)
Hou5
Diggar det som fan man
http://www.znapmusic.com/thomashellberg/ <--- Lyssna och droppa en kommentar :)
aa de e schyst, tackar! kommentera nu bojjs n girls!
Hou5
jäääjää, sista uppen nu då!
Hou5
whoa är som whoa är.. kommentera?
Hou5