Mr.Treat - Från igår till idag
godmorgon.. här är en rätt gammal men ändå ny låt.. efter flera försök på inspelningar så orkar jag inte längre :) har försökt få bort mitt brus så mycket som det går. Hittar fan ingen lösning, men här har ni deeen iaf!Tanka,Lyssna KOMMENTERA rapp/text: jagmix: jagbeat: Biffen ProdMr.Treat - Från igår till idag Backup
lyssnar nu ! Beatet : skön slinga som fan. sköna trummor Rappen vers1 : skön rapp som fan! grymmt bra gjort , texten va bra Reffen: njaa visst den var skön men kunde vart bättre! Rappen vers2 : den var lika skön som ettan . texten var lika bra med! bra mix! allt va jävligt bra på denna ! 9 golvmoppar av 10 möjliga!
http://www.facebook.com/pages/Coff/187962211219396 Copy/Paste if you still listen to real hip hop
Denna diggades andré, du är alltid lika bra:)
Johaaan
oj, vart ska jag börjaa.. tycker det här är den bästa du gjort. helt klart! texten är klockren, likaså rappen.. mixen är bra. se till att du får bort det där bruset :/ beatet är riktigt skönt också :) din text och röst passar PERFEKT på det. denna kommer spelas länge. fred.
woord på beaver!
o just de.. du är jävligt äcklig också.
sov inte på denna,aiiit ??
http://www.facebook.com/pages/Coff/187962211219396 Copy/Paste if you still listen to real hip hop
thanks guys :) kul att höra!
Nice låt ! Nice text. Det bästa du lagt tror jag. peace mayn .
uppish !!
http://www.facebook.com/pages/Coff/187962211219396 Copy/Paste if you still listen to real hip hop
niiice. jag diggade fullt ut ;D päjs
www.myspace.com/lizenmusic
riktigt fet låt andré, nog den bästa du har gjort skulle ja tro.. enligt mej :) . pz
du gört så jävla feta låtar Treat, älskar din röst ;) texten flowet allt!! 10/10 du e grym :)
Riktigt tunga rader & beatet är bland de skönaste jag hört !! Keep on going !
jag droppar bomber som hitler
tack alla :) riktigt kul att ni diggar!
sätter mig ner, greppar pennan & pappret/ skriver ner tankar som hämtas på natten/ står nu i ljuset & blickar på tiden/ från botten till uppfärd mot lyckan i livet/ jag var slut, pga av alla snedkliv/ jag var nere men skänkte lite mer tid/ livet var ett pussel utan några delar/ dom andra har ett liv jag kämpar för mitt egna/ ny chans intågade, tackar för läget/ & bygger nu på, det går sakta men säkert/ försökte resa mig men stoppades av svaghet/ livet var en dimma, jag såg ingen klarhet/ från natten till dag, har jag klandrat mig själv/ men jag kommer tillbax för att andas igen/ jag samlar mig själv, jag hämtar mitt mod/ med mitt hjärta & blod ska jag bättra min ro/ -------------------------------------- Det har varit svårt, men jag står än idag/ Fyller lungorna med luft, tar nya fräscha i andetag/ Lämnar det gamla, ser mot ljusare tider/ när vinden har vänt, ska jag ta mig ur skiten/ -------------------------------------- jag saknade nyklar/ jag kände mig utstängd & hatad & dissad/ klart att det brändes med älden i skälen/ väntan i hoppet, det hjälpte på vägen/ fick gå över vatten & segla på land/ allting var omvänt, systemet var fucked/ försöker hitta mark, för att odla på nytt/ jag kämpar för att slippa denna hotande vind/ vad kan begäras för att vinden ska vända/ vad ska jag göra, mina sinnen är brända/ finns det nån mening att fortsätta gå/ när det ända jag skapar är lodräta spår/ jag ska bosätta mål, finna lyckan till slut/ postar mitt öde som skickas till gud/ i hoppet jag väntar på frågorna svar/ jag går vidare nu, lämnar plågorna kvar/
Treat tycker den e nice mannen, synd på kvallen bara :/ men de måste gå o fixa på något sätt
en av dom bättre du har gjort, ljudet funkar väl ;)
skön låt bro!
http://www.myspace.com/quizze
thanks :)
poesi_ P0 : okej.. visste jag inte, nämn några då?
reffen va fet ju! härligt beat.. dock tycker jag din accapella låter platt .. skön text. aah du gjorde en bra låt! najs. tycker inte att ljudet brusar nått speciellt ? :S aja. fred.
-kriss P77: kul att höra från dig ;) joo kan hålla med om det med accapellan.. men kul att det diggas iaf! Laash P18: underbar kritik! som sagt, kul att de diggas :) värmer.
ingen aning.. men är det den ända? tyckte du sa många? :)
de här e de bästa ja hört me dej fan,beatet e lillskönt, tema o beat funkar kannon bra ihop asså,
shiet, bästa låten du har gjort! flowet satt fint, beatet var underbart, texten fet och reffen tyckte jag var mycket bra! :)
http://www.facebook.com/pages/Coff/187962211219396 Copy/Paste if you still listen to real hip hop
Älskar din röst, flowet satt bra, beatet var väldigt bra passade till temat.. alltid lika bra andré !
Johaaan
mycket nice andré . det diggas som faan
www.myspace.com/danielbylund
Den var riktigt nice! diggar ditt röstläge på denna låt! Du flowar på fint. Beatet var fett, riktigt skönt. Du behöver träna på mixningarna precis som jag behöver;):DBeat: 8/10 Flow: 8/10 Mixning: 6/10 Betyg: 8/10 Peace im out!
Peace im out!
Riktigt skön text och du flöt skönt som vanligt, men reffen gillade jag dessvärre inte lika mkt.. vet inte vad de är men, kanske effekten? ajaa ... låten i helhet var iaf riktigt bra :) vi hörs ! / Dennis' ajusst de gillar beatet väldigt mkt också :p propps till han
typ..
Beatet är underbart, fastnade för det direkt! Riktigt bra text, skön röst :) / Marre
Döm mig inte när du inte vet vem jag är!
thanks folks! :) NemC: kan mixa bättre, men om jag gjort det så hade bruset blivit mer märkbart! :P aja. tack iaf! :)
sjukt bra låt , aldrig hört nått me dig innan ! blira tt man håller utkik nu fan ! allt va bra tycker jag . nån sa att reffen inte va så bra men jag tyckte den va fresh som fan !
lost in skåne
aiight thanks :D jaa håll ögonen öppna.. got some good shiiet comin ;)
naaajs.. riktigt skön det bästa jag har hört av dig. har inte hört så mycket men :) verserna var soft lagda och reffen grym! keep it up
"I put up my middle finger, he puts up a finger, I say fuck Christina he says fuck Christina but meaner."
Röst/delivery : Jag tycker du har bra röst! Jäkligt behaglig att höra på! I refrängen var expentionellt så två tummar upp för det!Rapp/flow : Säker! Men du borde hitta sätt att såsa på, utveckla verserna, det blev som att allt följde samma mönster hela låten igenom.Mixx/Kvalla : Det är här det faller tycker jag. Speciellt det som gjordes i refrängen lät inte cleant så, detta borde du se över.Beat : Fett helt enkelt Tycker det var en soft låt som helhet! Keep this shit up! Rain out!
facebook.com/idiomatisk - fan page
Som lunne sa bästa du droppat . seriöst. den var bra de här :)
Attityd Crew 2006-09 Lofstrand.tk | http://myspace.com/lvsmusk
Fet låt som fan, bland det bästa du gjort! Reffen var väl okej, som sagt, den kunde vart bättre :) Texten var skitbra, keep it up mayn! Dags å snickra ihop nått nu :) puss & peace
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
thanks guys :) kul att höra!
upp!
http://www.facebook.com/pages/Coff/187962211219396 Copy/Paste if you still listen to real hip hop
inte ens hälften har kommenterat.. kom igen nu WHOA
kom igen nu ! kommentera!
http://www.facebook.com/pages/Coff/187962211219396 Copy/Paste if you still listen to real hip hop
Skön som fan. När kommer det en ny låt med binuz då? =)
fett skön . Men tvärtom som nån annan här diggade inte jag trummornna :P Mannen jag har gjort två låtar finns här i forumet . Fett soft om du skrev vad du tyckte . Mina första låt e jag ensam . Den nya e vi 3 . PZ
http://myspace.com/3egraden