Kanye Wests kommande singel snippet
Shite ja tycker de här låter lovande kan bli sjukt fet. Hoppas heal nya plattan håller samma kvalite.snippet
seriöst konstig låt.
http://wifebeaterlove.blogspot.com
konstig??vadå konstig? Beatet e verkar ju sjukt fett o rappen ligger soft
Producent
2007-05-15 21:53
grymt beat....men han e kass som rappare...gillar inte hans röst alls
"Incarcerate your fate in Satan's fiery lake, then I lock the gate" "And even if you kill me I'll still be in your fuckin dreams"
Hoppas han kommit över "jag är störst och bäst" och leverar ett bättre album än sist med lite mer substansl.. skulle vara perfekt!
http://www.hiphopdx.com/index/audio/id.2137/title.kanye-west-cant-tell-me-nothing-full-version
full version
this is for my niggas and my nymphos, non stop bangin like a dilla instrumental
Låten var riktigt bra men jag tror inte det här är förstasingeln..
this is for my niggas and my nymphos, non stop bangin like a dilla instrumental
när är det tänkt att han ska släppa?
skriv kort, helst inte alls
mega tungt ju
http://www.homage.nu/
Samma sampling har använts i en anna hiphop låt kommer bara inte ihåg vilken ??!!! Stör mig !!!!
Tantalizing AZZ Ooh Boy
Sjukt bra, ju.. Jeezy samplingen e fet.
/ Deedz. http://www.facebook.com/jewoit
Soulchild: Jag läste i veckan att plattan är tänkt att släppas i september.
www.plaingold.com
Riktigt grymt, tror inte heller att det är singeln. Tror Graduation kan bli hans bästa album hitills.
your heart pump project kool-aid
Håller med Fumez, Kanye är en sjuk producent, men hans rapp är verkligen sämre än medioker.
At the gates of Eternity...
Orgeldrivet syntbeat, låter south som tusan, märkligt om Kanye har gått den vägen. Vissa påstår iofs att det är Dj Toomp som har gjort det, vilket skulle förklara det hela. Hans rap kan jag leva utan.
http://soundcloud.com/80scrackpolo
AHAAA !!! Jag kom på vilken låt det var nu ! Bishop Lamont - First They Love You Från nigger noize mixtapet med DJ Skee
Tantalizing AZZ Ooh Boy
you can't tell me nothing! ruggit ruggit bra, lovar gott!
vad är det med kanyes rap som folk tycker är kasst? fattar inte det riktigt, han rappar bra i mina öron.
yada yada yada
läste i metro ida att d skulle släppas nån gång i september
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Jag tycker Kanye är helt ok rappare om man jämför med tex Diddy som verkligen borde hålla sig till att endast producera
---------------------------------------- --- ------------ Detta behöver inte vara sant (men mest troligt)
kanye har mer skills än många, enligt mig e han bra inte bäst men han e bra. plus att han levererar på scen.
Kanye är som en mer pretantiös diddy tycker jag. Lika dålig men med mer ordlekar och punches. Kom ihåg att timbuktu och amato skrattade i radio åt honom när through the wire kom, men nu är det ingen som vågar skratta längre.
http://soundcloud.com/80scrackpolo
Låten var riktigt skön, förhoppningarna på skivan blev inte direkt lägre efter detta.
Tycker hela Kanye känns lite jobbig
denna låten är kanye till 100 kanye har en egen typ av style/rapp och beatval, det är de som jag diggar med han, man lyssnar på han när man vill ha nått annorlunda de roliga med hans låtar är att när man lyssnat på låten x antal gånger så blir de uttjatad och man vill aldrig höra de igen... fast efter 1 vecka så går man o nynnar på låten utan att komma på vilken låt det är och de tär på en,.. och när man kommer på de så gör man vad som helst för o få tag på låten och lyssna igen haha
Gå in på www.filmbloggen.devote.se ! Sveriges populäraste filmblogg.
Hela laten finns pa spinemagazine och det ar fan bra , battre an bra , det ar ju javla bra lat.
Motivering till varför han inte är en bra rappare. Well jag tycker hans flow är riktigt dåligt. Hans texter låter som något de flesta nybörjar-rappare på brukar kicka. Och hans röst ska vi inte ens snacka om. Värsta exemplet? Från "Diamonds are forever"The Roc is still alive every time I rhyme. Forever ever? Forever ever? Ever, ever? Ever, ever? Ever, ever? Ever, ever?...... Kunde han inte tryckt in ett till forever där? Nej som sagt, han är riktigt duktig på att göra beats. Men hans rapp är inte ens godkänd.
At the gates of Eternity...
Är iofs en blinkning til outkast. Men han är ändå inte bra, utan kass.
http://soundcloud.com/80scrackpolo
dundermannen P11 "... Kom ihåg att timbuktu och amato skrattade i radio åt honom när through the wire kom, men nu är det ingen som vågar skratta längre." seriöst gjorde dom det?
Själv tycker jag kanyes texter är bland det bästa som finns i spelet just nu!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Alla vet att han inte är nån MC. Men som producent är han helt OK!
Producent
2007-05-17 09:42
Den är bra men den är inte i närheten av Commons nya låt "The People". Kanye ger dem bästa produktionerna till andra artister.
Jag är ingen perfekt man. Jag försöker bara göra det bästa jag kan och vara sann, inte göra nått halvdann. Det borde vara min slogan.
Kanye är inte den tightaste rapparen men när han kickar låter det iaf som det kommer från hjärtat. Låten är okej.
Urbanized Konfusion ute nu! http://www.myspace.com/scissormenmusic http://www.myspace.com/bumbillbeats
Kanye kan rappa nuff said
"Kanye är inte den tightaste rapparen men när han kickar låter det iaf som det kommer från hjärtat."
bingo.
jag lyssnar hellre på en rappare med charm och personlighet än en rappare som anses "tekniskt bättre" men bara tråkar ut mig. kanye gör skön och medryckande musik - och det inkluderar hans rap.
men så har jag ju heller aldrig rappat själv och lyssnar säkert på rappare på ett annat sätt än folk som är mer inne i rappen som hantverk.
skriv kort, helst inte alls
enligt mig gor kanye inte sa bra beats, whats the deal gor nagot fett maniska, lyssna pa dilla o madlib
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.