I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Stoppa förändringar av a-kassan [web]

Övrigt - Webbsidor

   

2006-10-26 13:22
Jävla förbandade förband

2006-10-26 13:26
Jävligt bra länkat

2006-10-26 13:39
Är det massa namninsamlingar eller bara en? fattar inte...
Let the hungry be fed, naked clothed, infant cried for, the sick nourished and aged be protected. Jah Glory.

2006-10-26 15:23
GAIA P24

Skyll inte på mig, varannan gång man länkar så kommer whoa's adress före. Nya systemet är keff.

Sore P23

Spitbull said it.
Och vill du skriva under så kolla längst ner på sidan, där står det;

_______________________________________
"Visa namn | Skriv på listan
Tipsa om denna namninsamling

Adress: http://www.namninsamling.com/jea_e"
Jävla förbandade förband

2006-10-26 15:25

2006-10-26 15:37
ZooLive

Håller delvis med, mkt blev inte direkt bättre...

2006-10-26 20:02
wlateR

har du jobbat nån gång? har du varit arbetslös nån gång?
"Nazisterna hade kontakt med aliens under andra världskriget och fick tillgång till galen teknik, tefatt fanns även då. Tyskland var ju världens framgångsrikaste land på den tiden. Efter kriget bytte tyska forskarna sida och anställdes av USA. Business as usual!" - Dirty-Dave P25
Admin

2006-10-26 20:32
Vad är meningen här? Vi vet att över 50% av de som redan sagt sitt i folkomröstningen är för detta (annars skulle de väl inte ha röstat på alliansen, alt. läst på bättre och får skylla sig själva). Är det till för de 20% som sket i att rösta eller för ungdomarna som inte fick rösta?

Enlighten me!
I had this bad bitch uptown, she was like... whatever.

2006-10-26 21:38
jo men problemet är att hitta dem som verkligen behöver det, den ensamstående 2-barnsmamman ska självklart ha a-kassa men inte den lata idioten som bara utnyttjar den för att slippa jobba
 

2006-10-27 05:17
wlateR P59

Alla vet, men det är alltid värt ett försök. Jag går på a-kassa mellan jobb men det blir högst en månad kanske 2 på sin topp men det är en rättighet, något jag betalar för, en säkerhet. Du kan ju aldrig garantera dig själv ett jobb eller hur? När som helst kan företaget du jobbar på gå i konkurs och där står du utan något alls. Kanske har du turen att hitta ngt annat 2 veckor senare, men har man ingen budget så är det inte lätt när räkningarna kommer då du har 2 v. förskjuten a-kassa.
Jävla förbandade förband