I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Köpes: hemsida

Övrigt - Köp & Sälj

   

2007-04-19 12:08

Köpes: hemsida

Hej

Tar det här snabbt och lätt.

Jag behöver en hemsida där jag kommer sälja digitala produkter som Ipods, Kameror, Bilstereon med mera. Man ska kunna beställa genom sidan också.

Webmannen får 25 % utav alla 200 första sålda producter sen blir det 7-10% för varje product såld så länge man är kvar och tar hand om sidan.

Hemsidan kommer vara rätt avancerat och ett exempel på sidan kan vara så här http:///www.onoff.com
Exemplet på sidan är en där man säljer en massa electronic producter.

Ta kontakt med mig genom whoa så snackar vi mer.

Pöjz

DREAM BIG!!

2007-04-19 12:44
vad har du för affärsidé? vad kommer få folk att beställa från den här sidan istället från, elgiganten, onoff mm?
så är det med det som det är med det som är.....

2007-04-19 13:00
typ 30 - 50 procent billigare
Det kommer bara bli jävligt billigt
DREAM BIG!!

2007-04-19 13:22

Ett exempel på saker jag säljer har ni här
http://www.blocket.se/vi/11290330.htm

Den här länken är till en annons där jag säljer en video kamera jag har lagt upp för 2500 kr.
Billig och jävligt bra men jag tänkte sälja mycket mycket mer producter en video digital kameror och digital kameror.

DREAM BIG!!

2007-04-19 13:23

2007-04-19 13:39
Samma kamera finns ju för $125 plus frakt och tull på nätet, vilket borde  bli  absolut max 2000:-, så nån superdeal är det ju inte med tanke på att din kamera för 2500:- på blocket troligen inte inkluderar frakt heller?

Ett tips sen när du fixar sidan är att skippa stavfel som "electronic producter." så du framstår som mer seriös.

Lycka till med businessen, tror det finns nån jeppe här som säljer hemsidor, du kan ju söka i forumet.
I'm a writer, a poet, a genious, I know it
I don't buy cheeba, I grow it
www.eyegasm.se

2007-04-19 14:15

Ey, vad fan. Skippa dina dissar om stav fel och sånt. Sånt där funkar att sälja annars. Det inkluderar frakt också ja.

DREAM BIG!!

2007-04-19 14:17
Det var ingen diss utan bara ett tips.
 
I'm a writer, a poet, a genious, I know it
I don't buy cheeba, I grow it
www.eyegasm.se

2007-04-19 18:30

ok, eyegasm Tack så mycket. Jag ska tänka på det. Jag är uppvuxen i usa och den ska vara en internationel sida så om jag sitter i whoa och gör små misstag så......blablablabla.
Tack för alla som är intreserade. Det kommer bli rätt nice när det väl kommer igång med tanke hur jobbigt jag har det genom blocket.

DREAM BIG!!

2007-04-19 23:40
betala 10k direkt så nöjer jag mig med 10% av produkterna istället. nån säkerhet måste man ju ha för det är rätt mycket jobb.
this is for my niggas and my nymphos, non stop bangin like a dilla instrumental

2007-04-20 17:15
onoff och liknande brukar oftast köra med osCommerce
http://www.oscommerce.com/
http://www.stucklife.com/<br>194! Väsby Crew!