I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Sökes: Resturanger i SthlmCity

Övrigt - Köp & Sälj

   

2006-10-06 08:48

Sökes: Resturanger i SthlmCity

Nu är det såhär att jag ska äta ute med min familj som kommer och hälsar på idag, och jag har ingen aning om vilka resturanger man kan gå på, för de vill inte ha någon kina/thai/indisk resturang.
Och några såna vet jag inte, så det skulle vara snällt om man kunde få några tips.
Jag har kollat upp lite, men det är ju svårt att säga vad som är gott och inte när man inte har varit på någon, så ni som vet, tipsa! :)

Tack på förhand!

veraone, tommietwo, bullen & morris 4ever

2006-10-06 08:52
I vilken prisklass?

Annars kan rekomendera Lo Scudetto på Åsögatan, Södermalm. Vilken jag tycker är en bland dem bästa i Sthlm.

Italiensk som du kanske förstår men ganska dyr. Tar också relativt lång tid för maten. Men helt lätt värt det. Plus trevlig service!
Minns du när vi åkte tåg? Du tittade ut genom rutan och jag moonade. Folk trodde vi var tvillingar!

2006-10-06 08:56
Annars är Jimmys Steakhouse på tjärhovsplan sjukt nice.

Minns du när vi åkte tåg? Du tittade ut genom rutan och jag moonade. Folk trodde vi var tvillingar!

2006-10-06 09:31
har enbart hört bra saker om en libanesisk restaurang som ligger brevid berzelii bar.