Varfylld böld på armen
Hallå! Jag har en varfylld böld på min överarm... Om man trycker på den kommer det ut en massa var blandat med blod, och på mindre än en dag hinner bölden fyllas upp igen. Nu undrar ju jag vad det här kan vara för något. Har haft det här snart i 4 månader ^^
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Du lider med stor sannolikhet av en åkomma som heter idioti. Läs mer här:
http://sv.wikipedia.org/wiki/Idioti Oturligt nog för dig så finns det nog ingen botemedel mot idioti i dagsläget. Jag hörde dock av en bekant att det finns en experiment som heter allmänbildning. Tydligen lär man det ut till låg och mellanstadieelever, vad det nu innebär. Har gått även rykten om att man ska få denna kunskap av sina föräldrar. Personligen tror jag att det är en så kallad urban legend, det vill säga modern saga utan sanning i sig.
Vad du nu än hittar på, förlita dig på whoa och kontakta ingen sjukvårdsupplysning via telefon, gå inte till vårdcentral, akutmottagning eller sjukhus.
Lycka till i livet!
Est. 1984 "Fo sheezy, keep my girl nice and sleazy, with a gun tattoo on her ass that say squeaze me"
Någon idioti lider jag inte utav. Hade hoppats på ett lite mer vägledande svar, och fast det här är över internet tycker jag ändå att man kan visa lite respekt.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Gå till doktorn och kolla upp det där, du lär få nån antibiotika. Annars kan du få blodförgiftning och dö alt. behöva amputera. ;)
ja det låter som det behöver amputeras, har du ngn halsduk lr nått du kan knyta 10cm över bölden sen ere bara ta den vassaste kniven du ha och börja cutta. du kan ju kolla på den där saw filmen för lite inspo
ingen av er hjälper ju! mstery F25: jag läste i en annan tråd för ett tag sen att det är ytterst farligt att amputera lemmar med icke-sterila knivar. jag tycker du ska snoka runt lite i forumen innan du ger råd, annars har du snart ett liv på ditt samvete. nä Acocaloc, gör istället såhär: blanda 1 del mjöl, 1 del olivolja och 2 delar kullagerfett i en kastrull och koka upp under omröring. tillsätt sedan tre matskedar salt, smörj på armen och låt torka. bryt sedan loss hela armen i ett stycke och linda stumpen kraftigt med hushållspapper. servera med en nypa persilja och gärna ett fruktigt vin. ring sjukvårdsupplysningen alt besök någon självdiagnossida på nätet. lycka till!
Ridå
Toastare
2010-11-06 00:18
Gör som alla andra på internetz... låt den fylla sig rikligt, ta fram kamera, låt en polare filma när ni tömmer den och låt kompisen skrika "öööööh ööööh" av äckel..
Jag skyller allt på Emma!
Gör som alla andra på internetz... låt den fylla sig rikligt, ta fram kamera, låt en polare filma när ni tömmer den och låt kompisen skrika "öööööh ööööh" av äckel.. Co-sign.
At the gates of Eternity...
En kollega på jobbet hade samma sak på tummen fram till någon vecka sen. Var en gammal tandplomb han tappade för 5 år sedan som hade vandrat genom kroppen och var påväg ut genom tummen. Fick amputera..
VI ÄR ÖVERALLT! Dubbeln 2lax9!
Förmodligen digerdöden som drabbat dig!!! :O
prinsen i hundkostym. HUNDEN SOM TALAR MED HÄSTAR!
prinsen i hundkostym. HUNDEN SOM TALAR MED HÄSTAR!
KungenKrook e du seriös? sjukt isf!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Fan är det för pucko som skapat denna tråden? Sitter hemma med en böld och frågar på whoa vad det kan vara eller inte vara? Dra till en vårdmottagning, ett sjukhus eller liknande där de kan hjälpa dig eller är du helt tappad?
hahahah, det roligaste är att det tog 4 månader innan han frågade på whoa.. inte så att man frågar någon vän eller något, eller självklart går till vårdcentralen utan man frågar på internet, 4 månader senare...................................
Get Random!
Hade jag haft en böld liknande sak som satt på armen och klämde man den kom det ut var och blod vet jag vad jag hade gjort dagen efter, men ändå sitter du här.. 4 månader senare och frågar oss?
En kantstött pelare som inte pallar trycket Har tankar om nåt större skiter i vad alla tycker
Streptococcus släktet säkert, som sagt tidigare sagt gå till närmaste vård central och få antibiotika
”I know not with what weapons World War III will be fought, but I know World War IV will be fought with sticks and stones.”
Det är inte var. Det är delarna av din hjärna som fortfarande innehåller fungerande celler, som tröttnat på det nedgångna området de tvingas bo i, och desperat försöker ta sig därifrån. Den goda nyheten är att eftersom du låtit det pågå i flera månader utan att göra något så är problemet antagligen nästan löst. Drick några stora starka och kolla en säsong av paradise hotell, så ska du se att källan till "var" torkar ut helt.
Jag var whoa-fri i över ett år, men sen blev kommentarerna i blandat-forumet så korkade att jag var tvungen att logga in och driva med dem.
kan du inte lägga upp en bild på bölden så vi kan bli äcklade =)
guess what daddys bringing home 4 dinner nigga nuts n guts n slabs of humen meat mutherfucker.know eat
Kane är den roligaste i denna tråden, bra råd.Töntnörden måste vara den med ett alias mest i linje med personligheten.
(,_____(ò_Ó)____,) this big
+1 till kane. beskrev allt rätt bra där. +1 till mstery F25, var ganska kul faktist. vart har trådskapearen tagit vägen? skulle inte förvåna om han faktist försökte amputera... tur att han har whoa som hjälper honom! haha
www.myspace.com/oscardvine Min musik, dans och allt annat: http://oscardvine.wordpress.com/ http://soundcloud.com/oscar-dvine
Producent
2010-11-10 12:34
man känner ju igen troll när man väl ser dom.
miketheman P25 tack! gissa varför jag skaffade just det här namnet? om du nu bara är en man å heter eller kallas mike, så är vi två som har passande whoa-namn, är det inte underbart? Trist att vi skrämde bort acocaloc, jag skulle vilja veta vems råd han följde.
Ridå