I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Hur ser vi ut 2008 ?

Övrigt - Blandat

   

2007-12-25 10:54
Sen känns ju "hjälp jag kan inte ha harrington och kängor för då hoppar afa på mig" väldigt väldigt oaktuellt.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2007-12-25 23:57
varför vill folk ha skinhead stil som i england? fuck de asså!!!!
Yo,i got a slight problem
Moderator

2007-12-26 09:42
bättre än nurave och hypebeasts....
"nu befinner jag mig på ett forum där många verkar skolka alt. sysslar med graffitti " - MrSandman

2007-12-27 17:46
Ni har alla fel! för det första så är anti utseendet helt över så glöm dålig hållning och snäll estet under lugg utseendet, snygga bruna vältränade kroppar är tillbaka killarna ska se ut och vara mer maskulina än på väldigt länge kläderna ska dra åt det vulgära med inslag av guld (men endå med smak) frisyren ska vara Val Kilmer i top gun. Fan vad jag ska shoppa! 08 och 09 blir riktigt sköna mode år
Jag är en tviiiiivelaktig figur
Graffare

2007-12-28 19:36
jag skulle gissa att folk börjar klä sig som drum and bass/dubstep folket! har ni märkt hur mkt klubbar som har dnb/dubstep specialer?
"Är det inte märkligt att vi lever i en värld där det är helt ok att visa bilder på vapen som dödar liv, men förbjudet att visa en bild på en penis som skapar liv?"

2007-12-31 15:47
en oväntad kommentar för en helt oklädintresserad kompis. kmr inte ihåg riktigt men det lät jävligt bra då han sa det.

"Stil är vad man själv tycker, Mode är vad alla andra tycker" lr något sånt där =)
http://www.soundcloud.com/mr-rnbck
http://www.soundcloud.com/brormusik

2007-12-31 17:28
fan vilken kompisstämmning det blev efter den kommentaren. alla skålade och klappade snubben om ryggen. sen kommer den nämnas vid varje sammankomst och bli en legend.
 

2007-12-31 18:21
This is England är ju den nya Green street hooligans "modet". Efter GSH så poppade det ju upp bilddagböcker med folk som bor i säffle/nyköping som lägger ut bilder på Stone Islands märke med texten: It´s a casual life, fuckin love it! För att sedan hävda att SI är ett kvalitets märke. Det skvallrar ju lite om att dom aldrig ägt något från Stone Island, för alla som har innehaft en SI tröja vet att dom är rätt jävla överskattade vare sig om vill eller inte. Nu kommer färsäljningen av Ben Sherman skjortor öka något grovt, vinröda Doc Martens också. Känns jävligt tråkigt, så därför går jag över till Lonsdale piké nu när i princip alla springer runt med Fred Perry piké. Casual modet kommer inte att dö ut på mnst 2 år ute i typ knäckebröhult/landsbygden, så det kommer nog vara poppis att vara en "Lad" ett bra tag till. I annat fall så hoppas jag att 80s casual kommer tillbaks. Mycket gnäll lite förhoppningar nåja det löser sig.
413
Användaren är inte inloggad . 

2008-01-01 21:27
Hoppas bara det blir populärt med stora, baggy kläder. Och att designers ska börja göra tröjor större än 3xl!

2008-01-02 22:18
jag hoppas att vad som än blir populärt så fortsätter folk att rocka det de känner sig bekväma i.
Jag älskar tunikor och tights så kommer köra på det tills jag inte älskar det längre. Sjalar is the shit, och jag skulle aldrig sätta på mig ett par midjehöga, vida byxor om det var i syfte att känna mig snygg. Oavsett vad modet säger.
Som jag sa i en annan tråd, snyggast blir man om man känner sig bekväm och snygg i sina kläder oavsett vilket årtal de utstrålar.
THE LAST BOUNCE Stockholms Globe Arena April 23 - 25, I samarbete med Blixten & co. Comviq, LG, Monster.se

2008-01-03 15:59
ronnback
bra vän där! det är trist att följa modet, däremot är det väldigt kul att ha en stil!
paj, pajjen, pajson - en maträtt av gräddad deg med fyllning... mm jummie!