I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Känner du nån på Island...

Övrigt - Blandat

   

2007-06-09 09:59

Känner du nån på Island...

...som är intresserad av fotboll? Jag letar efter folk på Island för liverapportering av den isländska ligan. Man går på matcher och skickar händelser på planen via en handdator och för det får man €55 + inträdet betalt.

Har letat som fan på nätet, men då jag inte förstår isländska och det finns väldigt få fotbollsrelaterade isländska sajter på engelska har det varit svårt att hitta.

Så om du känner nån där (helst i Reykjavik) som kan tänka sig tjäna lite enkla pengar vid sidan om att bada i gejsrar och rida islandshästar, get at me!

Företaget jag jobbar för heter RunningBall Sports Information GmbH

"du är inte en stor hund, du är mer som Toto, du har inga pengar"

2007-06-09 10:01
En i min klass har bott i island hela sitt liv, han kom till sverige för ett år sen, hmm han kanske kan hjälpa till med översättning eller något om det är intressant? haha..


annars så, lycka till!
 

2007-06-11 15:48
eller han kanske känner folk på ön?
"du är inte en stor hund, du är mer som Toto, du har inga pengar"

2007-06-11 15:57
Fråga MicKillah här på whoa. Han kanske vet!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2007-06-11 16:06
jag känner en del folk på island =) kan kolla runt och se..
"angel headed hipsters burning for the ancient heavenly connection to the starry dynamo in the machinery of night,"

2007-06-11 16:24
kan rekommendera detta extra knäck för islänningarna, man behöver inte vara fotbollsintresserad för att gilla extra pengar
Gillar du att tippa/oddsa. Då ska du bli medlem på WWW.BETFAIR.COM, marknadens bästa odds. Använd värvaenvänkod 4Q6PXVU6T SÅ FÅR DU ca250KR!!!! (när du placerat några bets)

2007-06-15 02:42
men sidan är ju på tyska typ så?... vilcket språk vill du i sånna fall ha liverapporteringen på?

2007-06-15 02:43
aha såg att man kunde välja engelska också...

2007-06-15 04:04
Jag kan nog kirra någon åt dig. Får de handdatorn på köpet? Eller åtminstone låna en?

Skicka pm till mig.
"Damfotboll är som V75 med kossor" - Gert Fylking. Jag väntar på din ursäkt till kossorna.

2007-06-15 08:14
min syrras kille är en fotbollsgalen islänning!
It would be nice to have more, but I kind of like bein´poor. At least I know what my friends are here for...<br><br>www.pawshop.se

2007-06-15 10:04
man lånar handdatorn, jävligt schysst manick
Gillar du att tippa/oddsa. Då ska du bli medlem på WWW.BETFAIR.COM, marknadens bästa odds. Använd värvaenvänkod 4Q6PXVU6T SÅ FÅR DU ca250KR!!!! (när du placerat några bets)