I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Vill någon hjälpa mig översätta denna text till svenska? =)

Övrigt - Blandat

2007-05-26 07:28

Vill någon hjälpa mig översätta denna text till svenska? =)

Hej!

Jag vore hemskt tacksam om någon vill hjälpa mig att översätta denna recension från turkiska till svenska. Det är mina vänners skiva som jag gjorde omslaget till, och jag är hemskt nyfiken om vad dom skriver om Otech Design i näst sista stycket. Vore jävligt schysst om någon vill översätta hela texten åt oss!

Tack tack på förhand =)

Recensionen:

Tanim
Crust ve hardcore tarzlarini 2002 yilindan beri sürdüren grubun "Tomma Ord Är Inte Värda Ett Skit" isimli bu ilk albümü Em Records etiketli, HoboRec. destekli olma özelligini tasiyor. Gayet olumlu tepkiler alip Isveç ulusal radyolarinda çalinan bu albümün parça isimlerinin Ingilizce karsiliklarini sizlere vermek istiyorum:

Ben kendilerinin orta yasli olmamalarina ragmen bahsettigi konulari gayet içten ve güzel yansittiklari kanaatindeyim.

Ilerleyen senelerde müzikalitelerini daha da gelistireceklerini düsünüyorum ki bu albüm onlarin kurulduktan 3 sene sonra çikarttiklari albümleri oldugunu düsünürsek yine iyi. Çaldigi tarzlarin temellerini iyi biliyorlar ve onlari neredeyse her parçaya serpistirmisler.

22 dk. 10 sn. süren albümün en kisa parçasinin 11 sn. ve en uzun parçasinini 3 dk. 38 sn. oldugunu belirteyim. Dinledigimiz parçalarin normalde 1.5 dk. kadar sürdügü göze çarpmiyor degil.

"Numbers Of The Beast" parçalarina baktimda Isveç'te olan olaylardan bahsediyorlar.

Daha geçen aksam düsünüyordum eve gelirken.. Türkiye'de binlerce sorun var ve bir grup bunlari çikip söylese senede bir albüm, otuz senede otuz albüm yapar ve tarihe geçer diye. Niye diyorum böyle gruplar yok. M:40 yasadiklari Lidköping'de ki polislerden sikayetçiler. Sarkisi bile yapildigina göre ilgili mahalde yapilan muameleleri siz düsünün.  

Normalde yabanci albüm satin alirken Ingilizce sözlü olmasina dikkat ederim çünkü bilmedigim bir dili müzikalitesi iyi olmasina karsin anlayamamak benim her daim canimi sikmistir. Albümün içinde her seyin Ingilizce karsiligi mevcut, sarki sözlerini kastediyorum.

Otech Design ile çalistigindan dolayi kendilerini çok güzel paketleyen M:40 grubu albenisini tisört tasarimlarindan albüm kapaklarina, sticker'larindan tutun klipte gösterilen logolarina kadar Otech Design'a borçlu. Dis yansimalarini ilk gördügümde bende begenmistim.  

Bu albüme 5 lira gibi komik bir ücret vermistim ve albümün içinden 1 euro'luk M:40 yamasi, yine 1 euro'luk M:40 sticker'i çikmisti. Albümü alinca kendimi acayip huzurlu hissetmistim. Dinlemeden.. Keske hep böyle olsa!

-----

/ Oskar

Medlem i Mobbade Whoa Användare Crew M.W.A

http://www.otechdesign.com