Hur är hammarkullen?
Ja, jag flyttar dit i juni och tänkte kolla lite hur det är. Nu är jag inte ute efter 100000 komentarer om att jag kommer bli bögmördad av galna somalier och liknande, utan vad finns det där osv?
Wordlife no doubt baby
Du kommer bli bögmördad av galna somalier!
fullfjädrad när jag kickat en gås..
otippat:P
Wordlife no doubt baby
var ju tvungen..
fullfjädrad när jag kickat en gås..
hehe aa kanske det. men ärligt, finns det ingen som bor där som kan ge mig något?
Wordlife no doubt baby
Du kommer att bli bög mördad av något likande en somalier.
finns nog lite galna somalier som kan ge dig något om du är sugen...
Rhetoric 1. the art of speaking or writing effectively 2. skill in the effective use of speech
verkligen inte, blandade bara ihop massa svar som brukar dyka upp i liknande trådar
Wordlife no doubt baby
aja skit samma. admin ta bort tråden om du känner fört
Wordlife no doubt baby
nä men fan nån mod kan ta bort så oseriösa inlägg. Hammarkullen är inte värre än många andra ställen runt om i angered så dont you worry, de var iofs ett jävla tag sen jag var där för det finns typ inget o göra där och jag bor endå i angered.
Puzzle Productions / puzzleprod.com soundcloud.com/iloice
okej. finns det bra mat ställen?
Wordlife no doubt baby
hammarkullen är jobbig att bestiga, iaf. när det är lerigt
ask Beavis, I get nothing Butt-head
hammarkullen e fett soft. bodde i hjällbo som kid, spänderat många somrar på hammarkullsfestivalen, vänner som bott där, sjukt soft ställe fan.
?- Hur många bor det i Tyskland? - Gôr-many.
å fråga någon annan där ifrån så kommer du höra props :)
?- Hur många bor det i Tyskland? - Gôr-many.
Promotor
2007-01-30 05:17
har iaf bott i Eriksbo!! Det är ett soft ställe med trevligt folk och sånt! ligger 5-10 minuters promenad från hjällbo.. och hjällbo ligger typ 2-3 hållplatser från hammarkullen.. Men är du en söt blond pojk som går ensam på kvällen.. ta inte med plånboken!
Nu frågar han ju om hammarkullen..
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Det är helt okej, men som sagt inga roliga ställen, det finns god mat dock! (Bästa pizzan: Marias Pizzeria, bästa kebaben: bredvid Handlar'n)
Would I shit you? You're my favourite turd.
hammarkullen e nice, verkar vara folk som flyttar dit i vuxen ålder som har mest åsikter samt kunskap om stället, lite konstigt.... sköter man sitt och inte lägger ner energi på vad andra människor sysslar med så är allt chill
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
hammarkullen esoft som fan faktist:)
Jag bodde där i ett par år, på Bredfjällsgatan 4. Jag minns det som en trevlig tid i mitt liv. Jag gick i första klass och hade många kompisar. Fast jag vet inte hur det är nu, jag åker dock dit på karnevalen och äter varje år. Det är trevligt. Det bor, som du redan vet, många somalier där. Frukt & gröntaffärerna är väldigt bra och har bra priser.
"Help the grown folks, they need more help than the children do"
de finns ett litet torg typ med grönsakshandel och en mataffär och annan kioskliknande sak, minns inte vad den heter.. sen finns de la pressbyrå, två pizzerior (föredrar glorias pizza än maria) hammarkullen är väldigt najs faktiskt, tycker jag! å sen har dom ju hammarkullekarnevalen som e sköj..
Jag skulle inte föredra hammarkullen men det är som vilken annar förort som helst, det är la en del gäng ute på natten * vet inte har inte bott där på 15 år..* men utöver det så är det ett najs område, och hammarkulle festivalen _O_ riktigt skoj =)
"Vet du hur man ser att det är en sverigedemokrat som skapat tråden? * Särskrivningar och allmänt illa vårdat skriftspråk. * Ovidkommande babbel om pöbel, svartingar, negrer, hasch, och kommunister."
Rätt soft där, men rulltrappan är fucking lång ner till spårvagnen ( halka inte) Sen är det nära till stan med vagnen som sagt, en hel del fina lägenheter. Går runt en hel del skumt folk på helgerna där, mest minderåriga brudar & några gäng. Jätte nära till angered centrum. På sommaren är d chill!
2 PJÄSER
som tv serien fast med fler djur
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
När jag var där senast såg jag en riktigt gammal gubbe, riktigt jäkla full.. Shit, han bara gick och vajjade in i buskar m,m.. Kostym hade han också. hehe.. Lite komiskt såg de allt ut.! ;)
Jag står på samma sida som jag alltid stått på..<br> -Min egna.!