I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt.
Läs Mer »
Whoa Community
Allmänt om whoa
Svensk Hiphop
Allmänt
Audio & Video
Battles
Request / Önska
Utländsk Hiphop
Allmänt
Audio & Video
Battles
Vår Hiphop
Graffiti
Producenter & DJs
Breaking
Audio & Video
Beats
Battle & Cypher
Lyricism
Samarbeten
Emceeing
Övrig musik
Reggae & Dancehall
Soul & RnB
Elektroniskt
Rock, pop & annat
Klubb & Konserter
Stockholm
Göteborg
Skåne
Övrigt & Utland
Festivaler
Hobby & Fritid
Kultur & Media
Datorer & Teknik
Konsol & PC-Spel
Sport & Idrott
Övrigt
Blandat
Webbsidor
Vardagsfilosofi
Köp & Sälj
Specialforum
Populära
Senaste
Aktiva
Whoa Shop
Kontakta Whoa
McDonalds nya
Övrigt - Blandat
Tillbaka till forumet
««
«
1
2
»
»»
Soulchild P42
2007-01-15 19:41
helvete vilken grym hehe...
skriv kort, helst inte alls
Barnaerskoent
2007-01-15 19:43
Den hamburgaren såg sjukt god ut f.ö.
"Min sambos bror har två hakkors på ollonet.
Han vill hitta en utlänsk kvinna så han kan jaga henne runt lägenheten med sitt "tyska attackplan" i vädret." - Two_grand
äppleone
2007-01-15 20:19
hook me up!
Batman (during a bat-climb): "Careful, Robin. Both hands on the Bat-rope." <br> Robin: "Sorry, Batman."
QNS-D P42
2007-01-15 20:48
Själv är galet sugen på den nya kycklingen (inte äckelnuggetsen) som finns på baksidan av Source & XXL.
Watch me get down in your Province, town, or populace
Cause in my life, rhyme is Prime, posses the matrix like Optimus
Hems2 F41
2007-01-15 20:57
åh herregud....det var det värsta jag sett!
Nä vad roligt, verkligen jättekul!!
conspicuous
2007-01-15 21:40
Om någon vill prova en sån burgare, kan ni gå in till närmsta mcdonalds och beställa en big mac med två extra kött.
Så fixar de biffen åt er, ni får betala lite extra, och antagligen blir ni jävligt kladdiga kring munnen men det kanske är värt det!?
Jonzon9 P36
2007-01-15 21:42
nog borde dom fixa det om man ber dom så :P
If the world didn´t suck, we would all fall off ...
gnaget_90 P36
Supporter
2007-01-15 21:47
Familjeburgare?
"lite knark så är det där problemet ur världen. " - Balhoo
Borttagen
2007-01-15 21:56
aset
8, ingenting! slå 14 istället!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
pajson F40
2007-01-15 22:06
om jag hade ätit kött hade jag gärna satt tänderna i den där jätten! men nu råkar det vara så att jag inte gör det, trist för mig :)
MAX är bäst fö, godast vegoburgare där! Grillar är också le shit!
paj, pajjen, pajson - en maträtt av gräddad deg med fyllning... mm jummie!
Jonzon9 P36
2007-01-15 22:31
pajson F21
Så rätt i att MAX är best :P har dock inte smakat veggburgarna med som är säkert bra =)
If the world didn´t suck, we would all fall off ...
Soulchild P42
2007-01-15 22:46
max är grymt, helt sant...that's some badazz norrländsk matkultur for ya
skriv kort, helst inte alls
Felici-JAH
Supporter
2007-01-15 23:07
Mc D wish death upon me
whoopzidoo
kewl P41
2007-01-15 23:22
fan vad jag vill ha den framför mig just nu
Don't Give Props To The Devil
Soopa-Fly
2007-01-16 08:33
Tacka vet jag In-N-Out.
California, knows how to party!
Muzzka P37
2007-01-16 08:48
Den har jag käkat..
Den är dock mycket mindre än vad man tror :S
MrMeaL P39
2007-01-16 10:55
Skit i Mc Donald's. Sånt här kan man inte stödja med en gnutta mänsklighet i kroppen:
"En intressant detalj är att en högt uppsatt person inom McDonalds gjort ett offentligt uttalande där han säger att
McDonalds har ingen policy mot fackföreningar, men vi skulle aldrig förhandla löneavtal eller förhållanden med en fackförening, och vi avråder våra anställda från att gå med i en.
En före detta anställd säger att
Det stod utom allt tvivel att om vi gick med i en fackförening, skulle vi bli avskedade.
Det finns över fyra och ett halvt tusen McDonalds-restauranger i USA, men inte en enda fackförening.
Om du trodde att detta är nåt som nyligen börjat har du fel - redan 1974 erkände företaget att man använt lögndetektorer i syfte att undersöka om arbetarna sympatiserade med fackföreningsförespråkare eller själva var sådana. Sedan dess har företaget kontinuerligt hotat med juridiska påföljder om arbetarna försökte ingå i fackföreningar.
Använder McDonalds barnarbetare?
I McDonalds Happy Meal följer det med en leksak. Förr i tiden brukade det bara vara någon plastbit formad som en hamburgare eller så, men de blir mer och mer avancerade. Numera brukar de flesta vara elektriska saker som både blinkar och låter.
Två reportrar tog sig in i en fabrik som tillverkar dessa leksaker och gjorde chockerande upptäckter - bland annat fick arbetarna jobba från sju på morgonen till elva på kvällen. Dagslönen är långt under stadgad minimilön, och barnen får oftast bara en eller två dagars ledighet - per månad - och arbets samt boendemiljön är under all kritik.
Barnen säger till reportrarna att de ljugit om sin ålder för att bli anställda - i Kina måste man nämligen vara 16 år gammal för att få lönearbeta. En uppskattning visar att omkring 20 procent av de anställda är under 16 år. Att företaget inte hållit bättre koll är givetvis oacceptabelt."
http://www.vanster.nu/politik/textarkiv/show_post.php?file=mcdonalds
There´s no point of living if you can´t feel alive....
MrMeaL P39
2007-01-16 10:57
Visst, en del av det kan säkert ifrågasättas, men det är säkerlign tillräckligt mkt som stämmer för att man ska hålla sig utanför det stället.
There´s no point of living if you can´t feel alive....
eskil_the_killer
2007-01-16 11:17
Dieallot
word
Carry on tradition.
maran
2007-01-16 11:26
phiL P22
all day every day.
SKU - SKU - SKULASON!
Tillbaka till forumet
««
«
1
2
»
»»