[samp] GTA San Andreas Online
SAMP- San Andreas Multiplayer. Tänkte bara höra om det var någon som lirade GTA online, finns ju sjukt många olika servrar. Stunt, Roleplay, DM, Clan match, gang war osv.. Spelar själv på en sjukt rolig RP server, men "lever" sig in i sin karaktär och ska spela så seriöst som möjligt, låter kanske trist men blir sjukt roligt, råna banker människor osv. Är ju nu med i ett motorcykel gäng och vi är kanske 10 personer så man kan göra sjukt mycket olika saker. Någon som är sugen på att spela? :) Tanka själva programmet som du behöver för att kunna köra online på SA-MP.COM (typ 4 mb). Spelar just nu på rp server "LS-RP" Los Santos Roleplay. Ni kan hitta lite mer om hur rp servrar funkar på Länk till http://forum.ls-rp.com Det är vanliga spelare som är poliser, brukar vara runt 30st online så dom finns överallt. Sen finns det vanliga gäng och maffia man kan joina. Några frågor? :D Börja spela ialf
..!.._{-,..,-}_..!..
Tråkiga regler på den där servern. :( Gang war är jävligt kul tho!
Oringatality-Battles brooooooooooooooooor! http://www.whoa.nu/forum/svensk-hiphop/battles/716525/1.aspx
Spelar själv på en sjukt rolig RP server, men "lever" sig in i sin karaktär och ska spela så seriöst som möjligt, låter kanske trist men blir sjukt roligt, råna banker människor osv. Är ju nu med i ett motorcykel gäng och vi är kanske 10 personer så man kan göra sjukt mycket olika saker. fy fan det där skulle jag kunna lira jävligt mycket tror jag men är det bra gjort? eller mer halvfärdigt,det är väl privatpersoner som satt ihop det och inte skaparna va?
Shit spelas det fortfarande MTA osv? En kompis sa att detta inte finns längre. Vore ju askul att spela lite DD ännu en gång:P
You, me, or nobody is gonna hit as hard as life.
måste man ha köpt spel för att lire?
Oj vad mycket man har spelat det där :p Kommer ihåg gänget vi hade förut, jävlar va kul det var :P Lirade också RP server då.. Sen har jag spelat mkt på Argonath RPG, helt ok server.. Monsta!, nej det behövs inte.
I'm a relatively respectable citizen. Mutiple felon perhaps, but certainly not dangerous.
Verkar fett!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Graffare
2009-02-26 10:59
jag laddade hem mp grejjset, men fattade inte hur man hittad servrar osv.. det stod också att man inte kunde andvända sej av den nyare versionen, utan att man måste ha en version lägre.. :S
Jag är miljöaktivist, tycker det gröna är gott. Om det går att röka förstås.
Kan någon vettig haxxor gamer osv langa en fin instuktion för oss som inte spelat "mpgrejjset" . Typ vad man ska tanka, hur man ska gå till väga.... Skulle uppskattas som tusan!
You, me, or nobody is gonna hit as hard as life.
Skriv ner IP till LS-RP servern. Själv så spelar jag på Rollin Patrol Roleplay server. Inte överdrivet mycket folk men ändå kul.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Jonsson_man! Kommer du ihåg när vi lirade tillsammans med Queff å dom? Har spelat sa-mp ett antal år nu, bara RP servrar. Matttan, får man fråga vad ditt namn är på LSRP? Spelar där själv och har gjort i över ett år.
va
Förlåt! :D Inte varit vid datorn på ett tag, ska försöka langa en guide här. 1. Tanka GTA SA eller köp, ((Piratebay höhö)) 2. Tanka SAMP från ((SA-MP.COM)) 3. Om det står att ni har fått fel version av gta sa så har samp en guide hur ni nedgranderar. http://wiki.sa-mp.com/wiki/Common_Problems#Client finns massor av information där. När ni sedan fått igång det så kan ni pröva olika servrar men jag själv tycker att rp och stunt server är roligast :) Bboy_Squirrel På forumet Carpet ingame heter jag Seth_Plean förutom Carpet_Miles, Jag hade mc gänget Cobras tidigare också.
..!.._{-,..,-}_..!..
http://cp.ls-rp.com är servern jag lirar på
..!.._{-,..,-}_..!..
haha tjena Carpet, Blaze a.k.a AKE här :p
va
Graffare
2009-03-05 19:55
Blir nå fel när jag ska komma in på servern ...:S Allting kommer upp först sen står det att jag har typ förlorat connection till den :S helt konstigt... btw fösöker lira på http://cp.ls-rp.com servern.
Jag är miljöaktivist, tycker det gröna är gott. Om det går att röka förstås.
Graffare
2009-03-05 19:57
Server closed the connection står det
Jag är miljöaktivist, tycker det gröna är gott. Om det går att röka förstås.
Det är för att ni inte registrerat gubbarna tror jag, ni måste ange det namnet som blivit accepterat. Ni blir medlem på cp.ls-rp.com Sen när ni blir accepterade så ska ni skriva in namnet ni blev accepterad med, t.ex. Sean_Miles som jag heter osv :) Och tjeeenare Blaze :D
..!.._{-,..,-}_..!..
Ingen annan som testat ännu? =)
..!.._{-,..,-}_..!..