I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

   

2008-03-03 01:59

PSP firmware

Tjena jag tänkte om någon har Custom Firmware / Modifierat hos PSXcare tänkte göra det. men jag undrar om jag måste fixa massa andra grejjer innan man bara kan kasta in spel på ett minneskort föra in och köra ? 


2008-03-03 08:52
JAg flashade mitt psp på PSXcare :) en sak ja vart lite besviken över var att ja inte fick nån info alls.. men när du har flashat det måste du gå in på menyn längst till vänster och formatera minneskortet genom ditt psp..då får du upp alla rätt mappar och diverse saker som du behöver när du väl kopllar i ndne i datorn sen... för övrigt så rekomenderar dom att du har fullladdat batteri =) om du bor i sthlm så gör dom det på runt 10 minuter,,,
Det blir ingen extra sång, vi är klara – hej då